Resultater

Begivenheder

19. september 2018

  Clausura, Bolivia Resultat
00:15Destroyers - Royal Pari FC2:0 (1:0)
00:15Destroyers - Royal Pari FC2:0 (1:0)
  Serie B, BrasilienResultat
00:15Atletico GO - Juventude0:1 (0:1)
00:15Atletico GO - Juventude0:1 (0:1)
  T and T Pro League, Trinidad og TobagoResultat
00:00St. Ann`s Rangers - Club Sando0-5
00:00W Connection - San Juan Jabloteh4:1 (2:0)
00:00W Connection - San Juan Jabloteh4:1 (2:0)
01:00Point Fortin FC - North East Stars0-0
02:00Defence Force - Central0:1 (0:1)
02:00Defence Force - Central0:1 (0:1)
  Torneo Federal, ArgentinaResultat
01:30Alvarado - Club Villa Mitre2:2 (1:1)
01:30Alvarado - Club Villa Mitre2:2 (1:1)

18. september 2018

  1. Division, NorgeResultat
19:00Notodden FK - Viking1:2 (0:1)
19:00Notodden FK - Viking1:2 (0:1)
  1. Division, Saudi ArabienResultat
17:20Al Khaleej Saihat - Al Orubah1-2
17:20Hajer - Al Mujazzal FC2-0
  1. Liga Women, TjekkietResultat
18:30SK Slavia Praha - AC Sparta Prague2:3 (2:2)
18:30SK Slavia Praha - AC Sparta Prague2:3 (2:2)
  2. Bundesliga, TysklandResultat
18:30Dynamo Dresden - Hamborg0:1 (0:0)
18:30Dynamo Dresden - Hamborg0:1 (0:0)
  2nd Division Pulje 1, DanmarkResultat
17:15Tarup-Paarup IF - Jammerbugt FC0:4 (0:3)
17:15Tarup-Paarup IF - Jammerbugt FC0:4 (0:3)
  3. Division - Avd 1, NorgeResultat
17:00KFUM Oslo Fotball II - Kristiansund 24:2 (2:1)
  3rd Division Avd 1, NorgeResultat
17:00KFUM Oslo Fotball II - Kristiansund 24:2 (2:1)
  AFC Champions League, AsienResultat
13:30Tianjin Quanjian - Kashima Antlers0:3 (0:2)
13:30Tianjin Quanjian - Kashima Antlers0:3 (0:2)
  AFC Cup, AsienResultat
18:00Al-Jazeera (JOR) - Air Force Sports Club (IRQ)0:1 (0:0)
18:00Al-Jazeera (JOR) - Air Force Sports Club (IRQ)0:1 (0:0)
  Alan Turvey Trophy, EnglandResultat
20:45Barking FC - Brentwood Town2:2 (1:2)
20:45Bognor Regis Town - Whitehawk8:0 (1:0)
20:45Hertford Town FC - Bishops Stortford1:2 (0:2)
20:45Tooting and Mitcham United FC - Margate2:0 (2:0)
20:45Barking FC - Brentwood Town2:2 (1:2)
20:45Bognor Regis Town - Whitehawk8:0 (1:0)
20:45Hertford Town FC - Bishops Stortford1:2 (0:2)
20:45Tooting and Mitcham United FC - Margate2:0 (2:0)
  Calcutta Premier Division, IndienResultat
13:00East Bengal - Food Corporation of India ZSC1:0 (1:0)
13:00Mohun Bagan AC - Mohammedan SC2:1 (0:0)
13:00East Bengal - Food Corporation of India ZSC1:0 (1:0)
13:00Mohun Bagan AC - Mohammedan SC2:1 (0:0)
  Campeonato de Aspirantes, BrasilienResultat
20:00America MG (U23) - EC Vitoria Salvador (U23)0:0 (0:0)
20:00Santos FC (U23) - Chapecoense SC (U23)3:3 (1:1)
20:00America MG (U23) - EC Vitoria Salvador (U23)0:0 (0:0)
20:00Santos FC (U23) - Chapecoense SC (U23)3:3 (1:1)
  Campeonato de reserva de Primera B, ArgentinaResultat
20:00Club Comunicaciones (Reserves) - Almirante Brown (Reserves) 1:3 (0:1)
20:00Nueva Chicago (Reserves) - Club Ferro Carril Oeste (Reserves)1:2 (1:1)
20:00Club Comunicaciones (Reserves) - Almirante Brown (Reserves) 1:3 (0:1)
20:00Nueva Chicago (Reserves) - Club Ferro Carril Oeste (Reserves)1:2 (1:1)
  Central League, EnglandResultat
12:00Bristol Rovers (Reserves) - Cheltenham Town FC (Res)1:0 (0:0)
12:00Bristol Rovers (Reserves) - Cheltenham Town FC (Res)1:0 (0:0)
14:00Doncaster Rovers FC (Reserves) - Mansfield Town (Reserves)1:5 (1:1)
14:00Exeter City (Reserves) - Forest Green Rovers FC (Reserves)7:0 (2:0)
14:00Southend United (Reserves) - Peterborough United (Reserves)5:2 (3:2)
14:00Doncaster Rovers FC (Reserves) - Mansfield Town (Reserves)1:5 (1:1)
14:00Exeter City (Reserves) - Forest Green Rovers FC (Reserves)7:0 (2:0)
14:00Southend United (Reserves) - Peterborough United (Reserves)5:2 (3:2)
  Champions League - Gruppe A, EuropaResultat
21:00Club Brügge - Borussia Dortmund0:1 (0:0)
21:00Monaco - Atletico Madrid1:2 (1:2)
21:00Club Brügge - Borussia Dortmund0:1 (0:0)
21:00Monaco - Atletico Madrid1:2 (1:2)
  Champions League - Gruppe B, EuropaResultat
18:55FC Barcelona - PSV Eindhoven4:0 (1:0)
18:55Inter - Tottenham2:1 (0:0)
18:55Inter - Tottenham2:1 (0:0)
18:55FC Barcelona - PSV Eindhoven4:0 (1:0)
  Champions League - Gruppe C, EuropaResultat
21:00Red Star Belgrade - Napoli0:0 (0:0)
21:00Liverpool - Paris Saint-Germain3:2 (2:1)
21:00Red Star Belgrade - Napoli0:0 (0:0)
21:00Liverpool - Paris Saint-Germain3:2 (2:1)
  Champions League - Gruppe D, EuropaResultat
21:00Galatasaray - Lokomotiv Moskva3:0 (1:0)
21:00Schalke 04 - FC Porto1:1 (0:0)
21:00Galatasaray - Lokomotiv Moskva3:0 (1:0)
21:00Schalke 04 - FC Porto1:1 (0:0)
  Championship, EnglandResultat
20:45Aston Villa - Rotherham United2:0 (1:0)
20:45Derby County - Blackburn Rovers0:0 (0:0)
20:45Ipswich Town - Brentford1:1 (0:1)
20:45Leeds United - Preston North End3:0 (1:0)
20:45Wigan Athletic - Hull City2:1 (2:1)
21:00Stoke City - Swansea City1:0 (0:0)
21:00West Bromwich - Bristol City4:2 (3:0)
  Copa Gaucho (U19), BrasilienResultat
20:00Novo Horizonte RS  (U19) - Torino FC Brasil (U19)0:4 (0:1)
20:00Novo Horizonte RS  (U19) - Torino FC Brasil (U19)0:4 (0:1)
  County Antrim Shield, NordirlandResultat
20:45Crusaders - Knockbreda2:1 (1:1)
20:45Linfield - PSNI2:1 (1:1)
20:45Crusaders - Knockbreda2:1 (1:1)
20:45Linfield - PSNI2:1 (1:1)
  Cup, KroatienResultat
15:30NK Bednja Beletinec - Inter Zapresic0:3 (0:2)
15:30NK Bednja Beletinec - Inter Zapresic0:3 (0:2)
  Cup, RumænienResultat
14:00CSM Flacara Moreni - FC Chindia Targoviste1:2 (1:0)
14:00CSM Flacara Moreni - FC Chindia Targoviste1:2 (1:0)
  Cup, UzbekistanResultat
15:00FK Kokand 1912 - Qizilqum Zarafshon2:0 (1:0)
15:00FK Kokand 1912 - Qizilqum Zarafshon2:0 (1:0)
17:00Pakhtakor Tashkent - Lokomotiv Tashkent4:0 (1:0)
17:00Pakhtakor Tashkent - Lokomotiv Tashkent4:0 (1:0)
  EFL Trophy, EnglandResultat
20:45Bristol Rovers - West Ham United (U21)2:0 (0:0)
20:45Wycombe Wanderers - Fulham (U21)2:1 (1:0)
20:45AFC Wimbledon - Swansea City (U23)0:1 (0:0)
20:45AFC Wimbledon - Swansea City (U23)0:1 (0:0)
20:45Bristol Rovers - West Ham United (U21)2:0 (0:0)
20:45Wycombe Wanderers - Fulham (U21)2:1 (1:0)
  Esiliiga B, EstlandResultat
18:30Flora Tallinn III - Kohtla-Jarve JK Jarve0:9 (0:4)
Der er ikke blevet valgt nogle spil.
Vælg at spil ved at klikke på det ønskede resultat.
  •  

3D Blackjack

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Cookieerklæring.

ElectraWorks Limited, som driver denne hjemmeside, er licenseret af myndighederne i Gibraltar og reguleres af Gibraltar Gambling Commissioner under Gambling Act 2005. ElectraWorks Limited er blevet tildelt en „fixed-odds“-licens (RGL No. 051) og casinolicens (RGL N0. 50) til drift af online-spil.

Desuden er ElectraWorks Limited licenseret af UK Gambling Commission under Gambling (Licensing and Advertising) Act 2014. Denne licens anvendes til drift af fjernspil i Storbritannien (referencenummer 39011).