Resultater

Begivenheder

15. januar 2019

  Venskabskampe - Klubber, VerdenResultat
00:00Atletico Nacional Medellin - America de Cali (Neutral Venue)0:1 (0:0)
00:00Atletico Nacional Medellin - America de Cali (Neutral Venue)0:1 (0:0)

14. januar 2019

  1. Division, CypernResultat
17:00Alki Oroklinis - AEL Limassol1:3 (0:2)
17:00Alki Oroklinis - AEL Limassol1:3 (0:2)
  2. Division, IranResultat
10:30Besat Kermanshah - Kheybar Khorramabad0:0 (0:0)
10:30Esteghlal Ramshir - Pas Novin Hamedan1:2 (0:0)
10:30Mes Shahr Babak - Arman Gohar3:1 (2:0)
10:30Niroye Zamini - Shahrdari Fooman4:0 (0:0)
10:30Persepolis Ganaveh - Naft Gachsaran0:0 (0:0)
10:30Shohada Babolsar - Naft Omidiyeh1:2 (1:1)
10:30Besat Kermanshah - Kheybar Khorramabad0:0 (0:0)
10:30Esteghlal Ramshir - Pas Novin Hamedan1:2 (0:0)
10:30Mes Shahr Babak - Arman Gohar3:1 (2:0)
10:30Niroye Zamini - Shahrdari Fooman4:0 (0:0)
10:30Persepolis Ganaveh - Naft Gachsaran0:0 (0:0)
10:30Shohada Babolsar - Naft Omidiyeh1:2 (1:1)
  3rd League, GrækenlandResultat
13:00Panathlitikos Omililos Atsaleniou - Paleochora FC0:0 (0:0)
13:00Panathlitikos Omililos Atsaleniou - Paleochora FC0:0 (0:0)
  AFC Asian Cup - Group A, AsienResultat
16:00Indien - Bahrain0:1 (0:0)
16:00Forenede Arabiske Emirater - Thailand1:1 (1:1)
  AFC Asian Cup - Gruppe A, AsienResultat
16:00Indien - Bahrain0:1 (0:0)
16:00Forenede Arabiske Emirater - Thailand1:1 (1:1)
  Botola, MarokkoResultat
18:00FAR Rabat - Mouloudia Oujda1:1 (0:1)
18:00FAR Rabat - Mouloudia Oujda1:1 (0:1)
  CAF Confederation Cup - Qualification, AfrikaResultat
16:30ASC Jaraaf - RSB Berkane2-0
  Campeonato Potiguar, BrasilienResultat
18:00Forca e Luz - Santa Cruz RN1:1 (0:0)
18:00Forca e Luz - Santa Cruz RN1:1 (0:0)
  Campionato Primavera 1, ItalienResultat
13:30Fiorentina (U19) - SSC Napoli (U19)3:1 (2:1)
13:30Fiorentina (U19) - SSC Napoli (U19)3:1 (2:1)
  Central League, EnglandResultat
13:00Milton Keynes Dons FC (Reserves) - AFC Wimbledon (Reserves)4:0 (2:0)
13:00Milton Keynes Dons FC (Reserves) - AFC Wimbledon (Reserves)4:0 (2:0)
  Clausura, MexicoResultat
00:00Santos Laguna - Monarcas Morelia1:0 (0:0)
00:00Santos Laguna - Monarcas Morelia1:0 (0:0)
  Copa Sao Paulo (U20), BrasilienResultat
17:00Gremio Foot-Ball Porto Alegrense (U20) - Centro Sportivo Alagoano (U20)2:0 (1:0)
17:00Clube Atletico Mineiro (U20) - Esporte Clube Agua Santa (U20)1:0 (1:0)
17:00Clube Atletico Mineiro (U20) - Esporte Clube Agua Santa (U20)1:0 (1:0)
17:00Gremio Foot-Ball Porto Alegrense (U20) - Centro Sportivo Alagoano (U20)2:0 (1:0)
18:00Sao Caetano (U20) - Coritiba (U20)2:2 (0:1)
18:00EC Primavera Indaiatuba (U20) - Visao Celeste EC (U20)1:1 (1:1)
18:00EC Primavera Indaiatuba (U20) - Visao Celeste EC (U20)1:1 (1:1)
18:00Sao Caetano (U20) - Coritiba (U20)2:2 (0:1)
19:30Vasco da Gama (U20) - AD Manthiqueira Futebol LTDA (U20)5:1 (2:0)
19:30Vasco da Gama (U20) - AD Manthiqueira Futebol LTDA (U20) (Neutral bane)5:1 (2:0)
19:30AD Manthiqueira Futebol LTDA (U20) - Vasco da Gama (U20)1:5 (0:2)
20:00Gremio Osasco Audax (U20) - Fluminense RJ (U20)1:0 (1:0)
20:00Gremio Osasco Audax (U20) - Fluminense RJ (U20)1:0 (1:0)
22:00SC Corinthians Paulista (U20) - Red Bull Brasil (U20)2:2 (2:2)
22:00SC Corinthians Paulista (U20) - Red Bull Brasil (U20)2:2 (2:2)
23:30Volta Redonda (U20) - Portuguesa Desportos (U20)2:1 (1:1)
23:30Volta Redonda (U20) - Portuguesa Desportos (U20)2:1 (1:1)
  Coppa Italia, ItalienResultat
16:30Cagliari - Atalanta0:2 (0:0)
16:30Cagliari - Atalanta0:2 (0:0)
20:00AS Roma - Virtus Entella4:0 (2:0)
20:00AS Roma - Virtus Entella4:0 (2:0)
  I League 2nd Division, IndienResultat
08:30Rainbow SC - Chhinga Veng0:0 (0:0)
08:30Rainbow SC - Chhinga Veng0:0 (0:0)
09:30Ozone FC - South United1:0 (0:0)
09:30Ozone FC - South United1:0 (0:0)
  I Liga, IndienResultat
11:30Chennai City FC - East Bengal2:1 (0:1)
11:30Chennai City FC - East Bengal2:1 (0:1)
  King Cup, Saudi ArabienResultat
12:35Al Bukayriyah - Abha0-4
  LaLiga, SpanienResultat
20:00Real Sociedad - Espanyol3:2 (2:2)
20:00Real Sociedad - Espanyol3:2 (2:2)
  Liga MX Femenil, MexicoResultat
22:00LOBOS BUAP - Cruz Azul1:1 (0:1)
22:00LOBOS BUAP - Cruz Azul1:1 (0:1)
23:00Veracruz - Tijuana1:2 (1:2)
23:00Veracruz - Tijuana1:2 (1:2)
  Ligue 2, FrankrigResultat
19:45Red Star FC 93 - RC Lens1:0 (1:0)
19:45Red Star FC 93 - RC Lens1:0 (1:0)
  National League, IsraelResultat
17:00Hapoel Bnei Lod - Sektzia Nes Tziona1:0 (1:0)
17:00Hapoel Iksal FC - Beitar Tel Aviv RamlaUdsat
17:00Hapoel Ramat Gan - Hapoel Kfar Saba2:1 (0:0)
17:00Hapoel Bnei Lod - Sektzia Nes Tziona1:0 (1:0)
17:00Hapoel Iksal FC - Beitar Tel Aviv RamlaUdsat
17:00Hapoel Ramat Gan - Hapoel Kfar Saba2:1 (0:0)
  Premier, ÆgyptenResultat
12:30El Daklyeh - Haras El Hedoud0:1 (0:0)
12:30El Daklyeh - Haras El Hedoud0:1 (0:0)
  Premier Division, GibraltarResultat
19:30Glacis United - Boca Juniors6:1 (3:0)
19:30Glacis United - Boca Juniors6:1 (3:0)
  Premier League, BarbadosResultat
00:00BDF Sports Programme - UWI Blackbirds0:2 (0:2)
00:00BDF Sports Programme - UWI Blackbirds0:2 (0:2)
  Premier League, EnglandResultat
20:00Manchester City - Wolverhampton Wanderers3:0 (2:0)
20:00Manchester City - Wolverhampton Wanderers3:0 (2:0)
  Premier League, IsraelResultat
19:00Hapoel Tel Aviv - Maccabi Tel Aviv1:1 (0:1)
19:00Hapoel Tel Aviv - Maccabi Tel Aviv1:1 (0:1)
  Premier League, JamaicaResultat
00:00Harbour View F.C - Reno F.C1:1 (0:1)
00:00Harbour View F.C - Reno F.C1:1 (0:1)
  Premier League 2 - Division 1, EnglandResultat
19:00Arsenal (U23) - Manchester City (U23)5:1 (3:0)
19:00Blackburn Rovers (U23) - Derby County (U23) 1:3 (0:1)
19:00Swansea City (U23) - Leicester City (U23)0-3
19:00Everton (U23) - Chelsea (U23)2:0 (1:0)
19:00FC Liverpool (U23) - Brighton and Hove Albion (U23)1:1 (1:0)
19:00Arsenal (U23) - Manchester City (U23)5:1 (3:0)
19:00Blackburn Rovers (U23) - Derby County (U23) 1:3 (0:1)
19:00Everton (U23) - Chelsea (U23)2:0 (1:0)
19:00FC Liverpool (U23) - Brighton and Hove Albion (U23)1:1 (1:0)
  Premier League 2 - Division 2, EnglandResultat
19:00Stoke City (U23) - Sunderland (U23)0:0 (0:0)
19:00Newcastle United (U23) - West Bromwich Albion (U23)4:2 (2:1)
19:00Stoke City (U23) - Sunderland (U23)0:0 (0:0)
19:00Newcastle United (U23) - West Bromwich Albion (U23)4:2 (2:1)
Der er ikke blevet valgt nogle spil.
Vælg at spil ved at klikke på det ønskede resultat.
  •  

3D Blackjack

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Cookieerklæring.

ElectraWorks Limited, som driver denne hjemmeside, er licenseret af myndighederne i Gibraltar og reguleres af Gibraltar Gambling Commissioner under Gambling Act 2005. ElectraWorks Limited er blevet tildelt en „fixed-odds“-licens (RGL No. 051) og casinolicens (RGL N0. 50) til drift af online-spil.

Desuden er ElectraWorks Limited licenseret af UK Gambling Commission under Gambling (Licensing and Advertising) Act 2014. Denne licens anvendes til drift af fjernspil i Storbritannien (referencenummer 39011).