Водачът в схемата Карлос Алкарас и поставеният под номер 9 Тейлър Фриц тази вечер се изправят един срещу друг в четвъртфинален сблъсък от турнира в Маями от сериите „Мастърс 1000“, който е предвиден да започне около 3:30 часа през нощта.

Лидерът в световната ранглиста Алкарас продължава защитата на титлата си в турнира, която спечели преди година. Също така той се стреми да постигне „слънчев дубъл“, след като триумфира в турнира в Индиън Уелс, и то без да загуби нито един сет по пътя си към трофея. Откакто се завърна от контузията си, младият тенисист има 17 победи и само 1 загуба. В Маями той вече записа три успеха в два сета: 6:0, 6:2 над Факундо Багнис, 6:0, 7:6 (2) над Душан Лайович и 6:4, 6:4 над Томи Пол. Сега му предстои най-трудния мач в надпреварата досега, но ако покаже обичайното си ниво на игра, испанецът би трябвало отново да спечели.

Десетият в света Фриц може и да е аутсайдер в този сблъсък, но определено е способен да детронира своя съперник. В Индиън Уелс той отново игра четвъртфинал, но загуби от Яник Синер в три сета. Сега американецът ще се опита да преодолее тази фаза. Той вече отстрани три противника от началото на турнира, побеждавайки ги в два сета: 6:4, 6:1 над Емилио Нава, 6:4, 6:4 над Денис Шаповалов и 6:3, 6:4 над Холгер Рюне. Това ще бъде първа среща между двамата, като 25-годишният тенисист се надява именно той да я спечели и да продължи към полуфиналите.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.30 за победа на Карлос Алкарас и 3.50 за успех на Тейлър Фриц.