Непоставеният Маркос Хирон се изправя срещу номер 2 в схемата Стефанос Циципас в четвъртфинален двубой от АТП 250 турнира в Майорка. Началният час е предвиден за около 16:00.

Преди началото на турнира световният номер 67 Хирон беше в лоша форма, изразяваща се в пет поредни загуби на сингъл. Те бяха както на клей, така и на трева. В този турнир обаче той демонстрира подобрение в представянето си и така успя да запише две победи, дошли след обрати срещу Ботик ван де Зандсхулп с 6:7 (6), 6:4, 7:6 (2) и Маккензи Макдоналд с 4:6, 7:6 (5), 6:4. Така американецът постигна първите си два успеха на тази настилка през настоящата година след отпаданията си на старта на Щутгарт и Хале. И в четирите си срещи на трева през сезона той игра по три сета, но сега може да загуби в два предвид класата на своя съперник. За Гирон това е дебютно участие в Майорка, след като миналата година не игра в надпреварата.

Поставеният под номер 2 в схемата Циципас първоначално не мислеше да играе в този турнир, но впоследствие промени решението си и получи „уайлд кард“. Така в момента той има голям шанс да спечели първата си титла на трева, тъй като измежду всички четвъртфиналисти той е фаворит за трофея заедно с водача в схемата Даниил Медведев. Гъркът вече игра в две състезания на тази настилка през този месец. И в двата случая обаче той загуби втория си мач. Сега той ще се опита да прекрати тази тенденция и да запише поне две победи в тази надпревара. Циципас вече постигна първата си победа, след като спечели с 6:4, 6:4 над Иля Ивашка, а днес ще се постарае отново да свърши работата си в два сета. Той също участва в Майорка за първи път, тъй като миналата година пропусна турнира.

От bwin дават следните коефициенти за победа на Циципас: 1.70 за такава в два сета и 3.90 за успех в три.