Най-добрият български тенисист Григор Димитров поставя начало на участието си на първия “Мастърс” турнир за сезона в Индиън Уелс. Съперник на Гришо във втория кръг на надпреварата ще бъде австралиецът Джейсън Кублър, като двубоят се очаква да започне не преди 22:30 часа българско време. Мачът е втори в програмата на корт №4 и ще стартира веднага след края на сблъсъка между Александра Саснович и Йелена Остапенко.

Това ще е първи мач за Григор от 24 февруари насам, когато той отстъпи с 1:2 сета от Александър Бублик на четвъртфиналите в Марсилия. Това бе едва третата загуба за българина през този сезон, след като преди това той отстъпи на Новак Джокович на Australian Open и на Даниил Медведев на полуфиналите в Ротердам.

29-годишният Джейсън Кублър вече записа един успех на Индиън Уелс, след като срази Лоренцо Сонего с 6:4, 7:6 (4) в първия кръг. Австралиецът се намира на 75-ата позиция в световната ранглиста, но от началото на сезона не може да се похвали с кой знае какви успехи в ATP тура. Все пак любопитен факт е, че на турнира в Доха Кублър успя да вземе сет на Феликс Оже-Алиасим, преди да загуби срещата с 6:4, 1:6, 4:6 в двубой от втория кръг.

Ако запише победа, Димитров ще продължи към третия кръг, където ще го очаква победителят от двубоя между Франсис Тиафо и Маркос Жирон.