Resultat

Event

den 19 november 2017

  Apertura, PanamaResultat
00:00Chorrillo - Tauro0:0 (0:0)
00:00Chorrillo - Tauro0:0 (0:0)

den 18 november 2017

  1. HNL, KroatienResultat
14:00NK Osijek - HNK Cibalia Vinkovci1:1 (0:0)
17:00HNK Rijeka - NK Inter Zapresic0:0 (0:0)
  1. HNL Juniori, KroatienResultat
09:00NK Hrvatski Dragovoljac (U19) - NK Sesvete (U19)1:3 (0:1)
09:00NK Hrvatski Dragovoljac (U19) - NK Sesvete (U19)1:3 (0:1)
11:30NK Osijek (U19) - Rudes (U19)3:2 (0:2)
11:30NK Osijek (U19) - Rudes (U19)3:2 (0:2)
12:30NK Istra 1961 Pula (U19) - GNK Dinamo Zagreb (U19)0:1 (0:1)
12:30HNK Rijeka (U19) - NK Slaven Koprivnica (U19)4:3 (2:2)
12:30NK Istra 1961 Pula (U19) - GNK Dinamo Zagreb (U19)0:1 (0:1)
12:30HNK Rijeka (U19) - NK Slaven Koprivnica (U19)4:3 (2:2)
13:00NK Lokomotiva Zagreb (U19) - HNK Hajduk Split (U19)1-2
13:00NK Inter Zapresic (U19) - HNK Cibalia Vinkovci (U19)2:0 (0:0)
13:00NK Inter Zapresic (U19) - HNK Cibalia Vinkovci (U19)2:0 (0:0)
  1. Liga, TjeckienResultat
15:00FC Zbrojovka Brno - FK Teplice1:0 (0:0)
15:00FC Slovan Liberec - FC Banik Ostrava2:1 (1:1)
15:00SK Sigma Olomouc - Fastav Zlin2:0 (1:0)
15:00FC Zbrojovka Brno - FK Teplice1:0 (0:0)
15:00FC Slovan Liberec - FC Banik Ostrava2:1 (1:1)
15:00SK Sigma Olomouc - Fastav Zlin2:0 (1:0)
17:00SK Slavia Praha - FK Dukla Praha5:0 (2:0)
17:00SK Slavia Praha - FK Dukla Praha5:0 (2:0)
19:001. FC Slovacko - FC Viktoria Plzen1:4 (0:2)
19:001. FC Slovacko - FC Viktoria Plzen1:4 (0:2)
  1.HNL, KroatienResultat
14:00NK Osijek - HNK Cibalia Vinkovci1:1 (0:0)
17:00HNK Rijeka - NK Inter Zapresic0:0 (0:0)
  1.SNL, SlovenienResultat
11:00Ankaran Hrvatini - NK Celje1:2 (0:0)
11:00Ankaran Hrvatini - NK Celje1:2 (0:0)
13:00NK Triglav Kranj - Aluminij Kidricevo0:3 (0:1)
13:00NK Triglav Kranj - Aluminij Kidricevo0:3 (0:1)
19:20NK Rudar - ND Gorica Avbruten
19:20NK Rudar - ND Gorica Avbruten
  2. Bundesliga, TysklandResultat
12:001. FC Heidenheim - 1. FC Union Berlin4:3 (1:0)
12:00VfL Bochum - SpVgg Greuther Fürth1:1 (1:1)
12:001. FC Nürnberg - Holstein Kiel2:2 (0:0)
12:001. FC Heidenheim - 1. FC Union Berlin4:3 (1:0)
12:00VfL Bochum - SpVgg Greuther Fürth1:1 (1:1)
12:001. FC Nürnberg - Holstein Kiel2:2 (0:0)
  2. Division Yug, RysslandResultat
13:00Spartak Vladikavkaz - Chernomorets Novorossiisk1:1 (1:0)
  2. HNL, KroatienResultat
12:00Kustosija - NK Dugopolje2:1 (1:0)
12:30GNK Dinamo Zagreb II - NK Varazdin SN1:2 (0:1)
12:30HNK Gorica - NK Lucko Zagreb1-1
12:30HNK Hajduk Split II - NK Novigrad5:1 (2:0)
12:30NK Sesvete - HNK Sibenik2:2 (0:0)
  2. League Beyaz Group, TurkietResultat
10:30Hacettepe - Sanliurfaspor1:0 (1:0)
10:30Hacettepe - Sanliurfaspor1:0 (1:0)
  2. League Kirmizi Group, TurkietResultat
10:30Sariyer - Hatayspor0:2 (0:0)
10:30Etimesgut Belediye - Sivas Belediyespor1:2 (0:0)
10:30Eyupspor - Mersin Idman Yurdu5:2 (2:1)
10:30Inegolspor - Keciorengucu2:1 (2:1)
10:30Kocaeli Birlik SK - Tokatspor0:1 (0:0)
10:30Sariyer - Hatayspor0:2 (0:0)
10:30Etimesgut Belediye - Sivas Belediyespor1:2 (0:0)
10:30Eyupspor - Mersin Idman Yurdu5:2 (2:1)
10:30Inegolspor - Keciorengucu2:1 (2:1)
10:30Kocaeli Birlik SK - Tokatspor0:1 (0:0)
15:00Menemen Belediyespor - Tuzlaspor3:0 (2:0)
15:00Menemen Belediyespor - Tuzlaspor3:0 (2:0)
  2. Liga, SlovakienResultat
12:00FC STK 1914 Samorin - KFC Komarno3-0
12:00FK Spisska Nova Ves - MFK Tatran Liptovsky Mikulas2-2
12:00Partizan Bardejov - MFK Lokomotiva Zvolen3-0
16:00MFK Skalica - AFC Nove Mesto nad Vahom2-0
  2.HNL, KroatienResultat
12:00Kustosija - NK Dugopolje2:1 (1:0)
12:30GNK Dinamo Zagreb II - NK Varazdin SN1:2 (0:1)
12:30HNK Gorica - NK Lucko Zagreb1-1
12:30HNK Hajduk Split II - NK Novigrad5:1 (2:0)
12:30NK Sesvete - HNK Sibenik2:2 (0:0)
12:30NK Solin - NK Hrvatski Dragovoljac4-1
  2.SNL, SlovenienResultat
13:00Roltek Dob - Nafta1-0
  2nd Division Yug, RysslandResultat
11:00Biolog-Novokubansk - Spartak Nalchik1:1 (0:0)
12:00Spartak Vladikavkaz - Chernomorets Novorossiisk1:1 (1:0)
  3. League Group 2, TurkietResultat
10:001461 Trabzon - Golcukspor2:3 (1:2)
10:001461 Trabzon - Golcukspor2:3 (1:2)
  3. Liga, TysklandResultat
13:00FC Carl Zeiss Jena - SV Werder Bremen II2:1 (1:0)
13:00SG Sonnenhof Großaspach - FC Rot-Weiss Erfurt1:0 (0:0)
13:00Sportfreunde Lotte - SV Meppen2:2 (0:1)
13:00Chemnitzer FC - Würzburger Kickers0:3 (0:0)
13:00SC Fortuna Köln - 1. FC Magdeburg1:2 (1:1)
13:00Karlsruher SC - FSV Zwickau1:0 (1:0)
13:00SpVgg Unterhaching - Paderborn0:3 (0:1)
13:00FC Carl Zeiss Jena - SV Werder Bremen II2:1 (1:0)
13:00Sportfreunde Lotte - SV Meppen2:2 (0:1)
13:00Chemnitzer FC - Würzburger Kickers0:3 (0:0)
13:00SC Fortuna Köln - 1. FC Magdeburg1:2 (1:1)
13:00Karlsruher SC - FSV Zwickau1:0 (1:0)
13:00SpVgg Unterhaching - Paderborn0:3 (0:1)
  AFC Champions League, AsienResultat
16:15Al Hilal Riyadh - Urawa Red Diamonds (JPN)1:1 (1:1)
16:15Al Hilal Riyadh - Urawa Red Diamonds (JPN)1:1 (1:1)
  A-Junioren Bundesliga Nord/Nordost, TysklandResultat
10:00SV Werder Bremen (U19) - Hertha BSC (U19)1:3 (1:2)
10:00Dynamo Dresden (U19) - Hamburger SV (U19)1-1
10:00Eintracht Braunschweig (U19) - Holstein Kiel (U19)2-3
10:00FC St. Pauli (U19) - Chemnitzer FC (U19)3:1 (1:0)
10:00RasenBallsport Leipzig (U19) - VfL Osnabruck (U19)7:0
10:00FC St. Pauli (U19) - Chemnitzer FC (U19)3:1 (1:0)
10:00SV Werder Bremen (U19) - Hertha BSC (U19)1:3 (1:2)
11:00VfL Wolfsburg (U19) - Hannover 96 (U19)4:4 (2:1)
11:00VfL Wolfsburg (U19) - Hannover 96 (U19)4:4 (2:1)
13:00Niendorfer TSV (U19) - 1. FC Union Berlin (U19)2:0 (0:0)
13:00Niendorfer TSV (U19) - 1. FC Union Berlin (U19)2:0 (0:0)
Du har inte valt något spel.
Välj spel genom att klicka på respektive resultat.
  •  

3D Blackjack

Live-kalender

Spela live nu, dygnet runt, 7 dagar i veckan!

Spela live nu!

Vi använder cookies och tredjepartscookies för att kunna förbättra våra tjänster, analysera och anpassa innehåll efter dina önskemål och för att kunna visa reklam. Om du fortsätter att använda sidan tolkar vi det som att du accepterar cookies. Du kan själv ändra inställningarna. Mer information finns under Integritetspolicy och cookies.

ElectraWorks Limited, som tillhandahåller den här webbplatsen, är licensierat av regeringen i Gibraltar och övervakas av Gibraltar Gambling Commissioner enligt spellagen Gambling Act 2005. ElectraWorks Limited har en licens för fasta odds (RGL nr 051) och en kasinolicens (RGL nr 50) avseende driften av fjärrspel.

Därutöver är ElectraWorks Limited licensierat av Gambling Commission i Storbritannien enligt spellagen Gambling (Licensing and Advertising) Act 2014. ElectraWorks Limited har tilldelats licens No. 000-039011-R-319371-004 avseende driften av fjärrspel i Storbritannien.