Нотингам Форест приема Чарлтън на “Сити Граунд” в двубой от 32-рия кръг на Чемпиъншип. При успех “червените” могат да излязат на второ място, в случай че Лийдс не успее да спечели гостуването си на Брентфорд. Фулъм пък играе ден по-късно.

Сабри Ламуши бе изключително разочарован преди 10 дни, когато Нотингам Форест загуби с 1:2 гостуването си на Бирмингам Сити и така прекъсна серия от седем поредни мача без поражение. Тимът обаче реагира подобаващо на предизвикателството и през уикенда взе много важна победа с 2:0 над Лийдс, с която завърза още повече битката в челото. “Червените” са само на точка от второто място и вече мечтаят за директна промоция. Периодът е много важен за Форест, тъй като след утрешния двубой с Чарлтън предстои тежко гостуване на лидера Уест Бромич.

Чарлтън е само на четири точки над зоната на изпадащите, така че има спешна нужда от победи. През уикенда тимът на Лий Бойър загуби с 1:3 от Стоук Сити. Добрата новина е, че след гостуването на Нотингам предстои серия от седем мача, в които Атлетик ще играе с отбори, които са след 11-о място в класирането. Това означава, че Чарлтън може да понатрупа точки в този период.

Въпреки че Тайлър Уокър се появи като резерва и вкара важен гол срещу Лийдс, той вероятно отново ще остане на пейката за началото. Адама Диакаби и Райън Йейтс може би ще стартират, докато Бен Уотсън ще получи почивка преди гостуването на Уест Бромич. Карл Дженкинсън и Гаетан Бонг ще останат на пейката за началото. Ветеранът Дарън Пратли може би също ще получи почивка и няма да започна за Чарлтън. Сам Фийлд ще влезе в халфовата линия, а Томeр Хемед ще започне в атака.

Форест е безспорният фаворит в този двубой. Коефициентът за домакински успех в bwin е 1.53. “Двойката” е оценена с 5.75. Ремито се котира с 4.10.