Четвъртият в Премиър лийг приема четвъртия в Чемпиъншип на “Стамфорд Бридж” в двубой от третия кръг на ФА Къп. Това е третото гостуване на Нотингам Форест на този сезон в последните три сезона, като в предишните два двубоя лондончани отбелязаха общо седем гола във вратата на своя съперник.

Челси изненадващо загуби последните си две домакинства, и то срещу отбори от долната половина на класирането в Премиър лийг – Саутхамптън и Борнемут. Тимът на Франк Лампард стана доста непостоянен в последно време, като спечели само два от предишните си пет мача. В първия ден от Нова година Челси взе само точка от гостуването си на Брайтън след 1:1 на “Амекс”. Фактът, че Манчестър Юнайтед, Тотнъм и Уулвърхамптън загубиха своите мачове обаче даде шанс на Челси да се откъсне на пет точки в битката за четвъртото място във Висшата лига.

Нотингам Форест влезе в много добра серия покрай празниците и от “Боксинг дей” насам записа три поредни победи – срещу Хъл Сити, Уигън и Белкбърн. Тази поредица изстреля Форест на четвъртото място с равен брой точки с третия Брентфорд. Битката за място в плейофите обаче ще бъде много ожесточена до самия край на сезона и поради тази причина Сабри Ламуши може да даде почивка на някои от титулярите си.

Миши Батшучй, Педро Родригес и Калъм Хъдсън-Одой, които получават по-рядко шанс за изява, вероятно ще започнат днес в предни позиции за Челси на местата на Тами Ейбрахам, Вилиан и Кристиан Пулишич. Очаква се  Рос Баркли, Андреас Кристенсен и Фикайо Томори също да бъдат титуляри, а Тарик Лампти да стартира за първи път отдясно на отбраната в първия отбор на Челси. Карл Дженкинсън и Майкъл Доусън ще се завърнат сред титулярите на Нотингам. Джак Робинсън вероятно ще влезе в ролята на ляв краен бранител в отсъствието на Родригес. Жоао Карвальо и Алберт Адома също ще получат шанс.

В bwin коефициентът за победа на Челси е 1.22. “Двойката” е оценена с 11.00, докато равенството, което би означавало преиграване на “Сити Граунд”, се котира с 6.25