Интер приема Каляри на “Сан Сиро” в двубой от 1/8-финалите на Купата на Италия. През уикенда “нерадзурите” изпуснаха първото място в Серия “А” и сега ще се опитат да се реваншират пред феновете си, продължавайки напред в турнира.

Интер взе важна победа с 3:1 като гост на Наполи в първия кръг за 2020 година, но в събота имаше много тежка задача у дома срещу  тима на Аталанта, който се намира в прекрасна форма. Двата отбора завършиха наравно 1:1 на “Джузепе Меаца”, но това бе максимумът, който Интер можеше да вземе от този мач.  Лаутаро Мартинес откри за домакините още в четвъртата минута, а в 75-ата Робин Госенс изравни резултата. Гостите дори можеха да стигнат до пълен обрат в 88-ата минута, но капитанът на “нерадзурите” Самир Ханданович спаси дузпа, изпълнена от Луис Муриел. Този резултат, както и победата на Ювентус над Рома на “Олимпико” ден по-късно, остави Интер на второ място в класирането, като тимът на Антонио Конте е на две точки зад шампионите.

Каляри започна много силно сезона, но в последно време формата на отбора спадна драстично. Тимът на Роландо Маран няма победа в пет поредни мача за първенство, като четири от тях завършиха със загуби. В миналия кръг Каляри загуби с 0:2 от Милан на “Сарденя Арена”. Младият нападател Рафаел Леао отбеляза първото попадение в 46-ата минута, а ветеранът Златан Ибрахимович удвои в 64-тата минута с красив гол и подпечата първата победа на гранда за новото десетилетие.

Очакванията са Антонио Конте да направи промени в състава си, за да даде почивка на някои от титулярите. 17-годишният Себастиано Еспозито отново ще получи шанс за изява. Борха Валеро и Матиас Весино вероятно ще стартират в халфовата линия, докато Брозович и Сенси ще получат почивка. Андрея Ранокия и Валентино Лазаро може би също ще попаднат сред титулярите. Каляри продължава да бъде без Леонардо Паволети. Фабрицио Качаторе и Федерико Матиело са под въпрос заради мускулни контузии.

Интер спечели последните шест мача срещу Каляри. През септември тимът на Конте победи с 2:1 като гост в двубой от втория кръг на Серия “А”. Коефициентът в bwin за нов успех на “нерадзурите” е 1.40. “Двойката” е оценена със 7.00, докато равенството в редовното време се котира с 5.25.