Отборите на Нюкасъл и Ливърпул се изправят един срещу друг на „Сейнт Джеймсис Парк“ в най-вълнуващия мач от днешната програма на 24-тия кръг на Премиър лийг, чийто начален час е 19:30.

Домакините от Нюкасъл продължават с впечатляващото си представяне през този сезон и все още се намират в зона „Шампионска лига“, тъй като заемат четвъртото място в класирането с актив от 41 точки. Също така те се класираха за финала на Купата на лигата след две победи над Саутхамптън на полуфинала. В първенството обаче напоследък преобладават техните ремита – цели пет в предходните шест кръга. Ако продължават да губят точки, „свраките“ няма да се задържат още дълго в топ 4. Ето защо днес е наложително да победят, и то съперник, който се цели да ги измести от четворката на върха в таблицата. Тимът има шест победи и пет ремита в шампионатните си домакинства през сезона.

Гостите от Ливърпул записват доста разочароващ сезон за своето ниво, като се намират чак на деветата позиция в класирането с 32 спечелени пункта. Изоставането им от днешния им противник е цели 9 точки, но са с мач по-малко от него. Ето защо за тях е много важно да спечелят този двубой, от искат да се доближат до четвъртото място, даващо право на участие в ШЛ. В миналия кръг мърсисайдци получиха нужната доза самочувствие, след като спечелиха градското дерби срещу Евертън с 2:0. Днес те ще се опитат да запишат нов важен успех срещу съперник, на когото нанесоха неговата единствена шампионатна загуба през сезона – с 2:1 на „Анфийлд“. Този път обаче са гости, като в това отношение „червените“ са доста зле – два успеха, две равенства и шест поражения в първенството през кампанията.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.50 за победа на Нюкасъл, 3.50 за равенство и 2.70 за успех на Ливърпул.