Лидерът в група 1 на Лига “В” на Лигата на нациите Шотландия гостува на отбора на Ирландия, който до момента няма спечелена точка, след като загуби първите си два мача от турнира. Украйна и Армения са другите два отбора в групата. Срещата на “Авива Стейдиъм” в Дълбин е тази вечер от 21:45 часа.

Армения изненадващо победи с 1:0 Ирландия в Ереван в първия двубой от групата. Гостите бяха по-активни, но домакините дочакаха своя момент в 74-тата минута, когато Едуард Сперцян отбеляза единственото попадение със страхотен удар от далечна дистанция. Така серията на Ирландия от осем поредни срещи без загуба бе прекъсната. Във втория си двубой селекцията на Стивън Кени отново допусна поражение със само едно попадение. Този път от Украйна. Възпитаниците на Олександър Петраков бързо забравиха разочарованието от загубения бараж за класиране на Световното първенство и се наложиха с 1:0 като гост. Виктор Циганков центрира остро от фаул, няколко играчи се разминаха с топката, която се озова във вратата за 0:1. Това се оказа и единственият гол в мача.

Шотландия спря устрема на Армения, като записа успех с 2:0 в домакинството си от втория кръг. Британците изиграха силен мач, като спокойно можеха да спечелят и доста по-убедително. Домакините поведоха в 28-ата минута.  Стюарт Армстронг центрира за Антъни Ралстън, който засече с глава във вратата за 1:0. В 40-ата минута резултатът бе удвоен. Джон Макгин центрира от корнер и Скот Маккена с глава бе точен за 2:0. Шотландия се поздрави със заслужена победа и с актив от 3 точки поведе в класирането в групата. Украйна и Армения имат същия актив, но головата разлика е в полза на британците.