Ференцварош приема Карабах в реванш от третия предварителен кръг за влизане в групите на Шампионска лига. Двата отбора завършиха 1:1 в Азербайджан и тази вечер трябва да определят отбора, който ще продължи напред. Срещата на “Групама Арена” е от 21:00 часа.

И двата гола в първия мач паднаха през първото полувреме. Боли откри в полза на гостите в 17-ата минута, а Квабена изравни в 34-тата минута. Унгарците могат да се считат за фаворити преди реванша. В предишните си две гостувания в турнира този сезон Карабах записа загуба и равенство.

Ференцварош, който е 33-кратен шампион на Унгария, нямаше проблем в първия квалификационен кръг, където отстрани Тобол с общ резултат 5:1. В следващия кръг изпитанието бе далеч по-сериозно. “Зелените орли” загубиха с 1:2 от Слован Братислава у дома. Ференцаварош обаче разби с 4:1 съперника си като гост, с което си осигури участие в третия кръг. Тимът на Станилсав Черчесов игра в групите на ШЛ през 2020/21, но логично завърши на последно място в компанията на Ювентус, Барселона и Динамо Киев.

През миналия сезон Карабах спечели титлата на Азербайджан за девети пореден път, с което си осигури правото да играе в първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Там тимът на Гурбан Гурбанов се представи впечатляващо, след като отстрани Лех Познан с общ резултат 5:2. В следващия кръг Карабах отново успя да отбележи общо пет гола в двата мача с Цюрих и отстрани и швейцарския отбор с общ резултат 5:4. За последно азербайджанският гранд игра в групите на Шампионска лига през сезон 2017/18.