Берое и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в мач от 31-вия кръг на плейофите в Първа лига. Двубоят под Аязмото започва в 20:00 часа.

Заралии нямат право на грешка, ако искат да запазят седмото си място, което дава право на бараж за евротурнирите. Към момента старозагорци са единственият тим, който няма загуба в групата от началото на плейофната фаза (1 победа, 3 равенства).
“Смърфовете” не се представят убедително в последно време, но въпреки това все още имат шансове да се преборят за заветната седма позиция. Пловдивчани продължават да търсят първи успех под ръководството на Александър Томаш, но изостават само на точка от днешния си съперник.

В последния кръг и двата отбора стигнаха до равенства в последните минути. Берое се добра до точката след попадение на Алиун Фал в 90-ата минута срещу ЦСКА 1948, а Локо (Пд) навакса изоставане от 3 гола срещу Арда в рамките само на 15 минути.
По-рано през сезона двата тима си размениха по една домакинска победа, а в първия двубой помежду си от плейофите завършиха 1:1.

Старши треньорът на домакините Петър Хубчев няма да може да разчита на наказания Абубакар Тунгара, както и на контузения Кийлън Лебон.
Големият отсъстващ за “черно-белите” ще бъде капитанът Димитър Илиев, който получи 5-ия си жълт картон през сезона в последния шампионатен двубой срещу Арда.