Отборите на Аталанта и Рома тази вечер се изправят един срещу друг на „Гевис“ в последния двубой от 31-вия кръг на Серия „А“, чийто начален час е 21:45.

Домакините от Аталанта се намират на седмата позиция в класирането с актив от 49 точки или на седем от днешния си съперник и от четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Това означава, че днешният мач е последен шанс за тима да се завърне в битката за място в топ 4. Бергамаските не успяха да спечелят последните си два мача, които бяха с отбори непосредствено зад тях в подреждането – домакинска загуба с 0:2 от Болоня, както и реми с 1:1 като гости на Фиорентина. На своя стадион те имат 6 победи, 3 равенства и 5 загуби в шампионатните си мачове през сезона. През есента те надвиха римляните с 1:0 на „Олимпико“ и сега ще преследват дубъл над тях през настоящата кампания.

Гостите от Рома заемат ключовото четвърто място в таблицата с 56 спечелени пункта. За тях е от голямо значение да спечелят тази среща, тъй като директните им конкуренти Милан и Интер победиха в своите мачове от кръга. Също така „вълците“ имат шанс окончателно да откажат днешния си опонент от надпреварата за място в топ 4. Те се намират в добра форма, като спечелиха последните си три шампионатни мача – с по 3:0 срещу гостуващите Сампдория и Удинезе, както и с 1:0 при визитата на Торино. Освен това „джалоросите“ са на полуфинал в Лига Европа, където при триумф също могат да се класират за ШЛ. Като гости през тази кампания те имат 7 успеха, 4 ремита и 4 поражения в двубоите си от първенството.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.50 за победа на Аталанта, 3.10 за равенство и 2.90 за успех на Рома.