Отборите на Рома и Реал Сосиедад тази вечер се изправят един срещу друг на „Олимпико“ в първи сблъсък от 1/8-финалите на Лига Европа. Двубоят е с начален час 19:45.

Домакините от Рома едва ли могат да бъдат доволни от жребия, тъй като бяха изтеглени срещу един от най-трудните възможни съперници. Те обаче ще се опитат да докажат, че са по-добрият тим и да продължат в следващата фаза на турнира. „Вълците“ вече преодоляха един кръг в елиминациите, след като елиминираха РБ Залцбург, срещу който загубиха с 0:1 като гост, но спечелиха с 2:0 като домакин. В групата си преди това те завършиха втори след Бетис, като изпревариха Лудогорец и ХИК. В италианското първенство „джалоросите“ се движат на четвъртата позиция, като победата в сблъсъка с Ювентус с 1:0 в последния кръг със сигурност им е дала нужната увереност преди днешния мач.

За гостите от Реал Сосиедад жребият също не може да бъде определен като приятен, тъй като се изправят срещу актуалния шампион от Лигата на конференциите. Те обаче са напълно способни да го отстранят и ще искат да го направят. В груповата фаза баските се представиха блестящо и завършиха първи, оставяйки зад себе си Манчестър Юнайтед, Шериф и Омония. Това им даде възможност да пропуснат плейофния кръг на елиминациите на турнира. Те могат да се похвалят с три победи от трите си гостувания през есента, като ще искат да продължат тази серия и днес. В испанския шампионат „чури урдин“ заемат четвъртото място, въпреки че спечелиха само една от последните си шест срещи.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 2.30 за победа на Рома, 2.95 за равенство и 3.50 за успех на Реал Сосиедад.