Лидерът в схемата Даниил Медведев и поставеният под номер 7 Роберто Баутиста Агут днес се изправят един срещу друг в четвъртфинален сблъсък от турнира в Хале, който е от сериите АТП 500. Очаква се мачът да започне около 15:00 часа.

Лидерът в световната ранглиста Медведев продължава своя поход към трофея в турнира. Преди седмица той допусна изненадваща загуба на финала в Хертогенбош и затова сега е още по-мотивиран да си тръгне с титлата от германския град. В предишните си два мача от надпреварата руснакът постигна победи без да загуби сет. Първо той се справи с Давид Гофен с 6:3, 6:2, а след това отстрани и Иля Ивашка след 7:6 (4), 6:3. Сега обаче му предстои трудно предизвикателство, защото се изправя срещу противник, който е спечелил и трите срещи помежду им до момента. Ето защо Медведев ще има допълнителен стимул да победи в този мач. За него това е едва второ участие в Хале, като миналата година загуби още първия си двубой в турнира.

Номер 20 в света Баутиста Агут засега се представя доста добре в турнира, въпреки че той тъкмо се завърна от контузия, като това е първата му надпревара на трева през сезона. Опитният тенисист също записа два успеха до момента в германския град. Първо той преодоля Мартон Фучович след 6:2, 3:0 и отказване, а впоследствие осъществи обрат и елиминира Талон Грикспор с 6:7 (6), 6:4, 6:2. Испанецът може да се похвали, че има само победи в досегашните си три мача срещу днешния си съперник, но трябва да се отбележи, че всички те бяха на хард, а сега двубоят е на тревна настилка. Баутиста Агут за трети път играе в Хале, като най-доброто му постижение в състезанието е достигането до четвъртфинал през 2016 година.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.33 за победа на Медведев и 3.25 за успех на Баутиста Агут.