Лестър ще се опита да прекъсне серията от седем поредни мача във всички турнири без победа в днешното си домакинство на отбора на Норич, който официално изпадна от Премиър лийг. Срещата е отложен двубой от 21-вия кръг и започва тази вечер в 21:45 часа.

Дълго време Лестър бе вложил всичките си сили в европейските си ангажименти и видно бе позанемарил представянето си в Премиър лийг. Тимът на Брендън Роджърс обаче претърпя разочарование на полуфиналите на Лигата на конференциите. След като “лисиците” направиха 1:1 с Рома у дома, те трябваше да гостуват на препълнения „Олимпико“ за реванша. Автор на единственото попадение бе Тами Ейбрахам още в 11-тата минута. След този двубой Лестър се завърна към обичайните си ангажименти, но през уикенда допусна загуба от Евертън. Всички голове в мача паднаха в първия половин час. Виталий Миколенко откри в шестата минута, Патсон Дака изравни в 11-ата, а Мейсън Холгейт се разписа в 30-ата минута. За Лестър това бе второто поредно поражение в първенството и трето последователно такова във всички турнири. Серията без победа в Премиър лийг възлиза общо на пет мача.

Норич е на дъното на класирането и е в серия от четири поредни загуби. Последната от тях бе в домакинството на друг евроучастник – Уест Хам. “Чуковете” водеха с три гола на почивката, след като Саид Бенрама се разписа на два пъти, а веднъж вкара Микаел Антонио. Мануел Лансини отбеляза четвъртото попадение от дузпа в 65-ата минута. “Канарчетата” получиха 12 гола в предишните си четири двубоя, като не успяха да се разпишат нито веднъж в последните три от тях. Норич е на три гола от рекорда за най-много допуснати попадения в рамките на един сезон в Премиър лийг.