Отборите на Твенте и Фиорентина днес се изправят един срещу друг на „Гролш Весте“ в мач реванш от плейофите на Лигата на конференциите. Началният час на двубоя е 20:00, като първата среща помежду им завърши 2:1 в полза на италианците.

Домакините от Твенте бяха определени като аутсайдера в този сблъсък и в първия мач от него си пролича защо. Тимът изигра слаба първа част, но все пак се подобри след почивката и отбеляза гол, с който съхрани надеждите си за влизане в групите на турнира живи. Този път обаче той ще се нуждае от силно представяне през целия двубой, за да заличи пасива и да запише успех с необходимия резултат. В нидерландското първенство „червените“ до момента са изиграли два мача, в които постигнаха две победи – 1:0 над НЕК Неймеген като гости и 3:0 в домакинството срещу Фортуна (Ситард). От първия мач срещу днешния си съперник обаче те не са играли, като използваха това време за поичивка и подготовка за реванша.

Гостите от Фиорентина се представиха доста добре през първата половина на срещата на свой терен и заслужено поведоха с два гола разлика. След почивката обаче допуснаха спад в нивото си на игра и заслужено бяха наказани с попадение. Тогава им се размина с едно такова, но ако сега, при своята визита, отново се отпуснат в даден момент, този път това може да е фатално за тях. Ето защо трябва да са бдителни през цялото време, за да удържат преднината си или дори да я увеличат с цел влизане в груповата фаза на надпреварата. След домакинския успех с 3:2 над Кремонезе в първия кръг на Серия “А”, през миналия уикенд „виолетовите“ направиха нулево реми в тосканското дерби на стадиона на Емполи.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.50 за победа на Твенте, 3.40 за равенство и 2.60 за успех на Фиорентина.