Националните отбори на Турция и Сърбия се изправят един срещу друг в изключително важен и за двата тима мач от квалификациите за Мондиал 2023. Срещата ще започне тази вечер от 20:00 часа в зала “Синан Ердем Доум” в Истанбул.

Сърбия и Турция заемат съответно четвъртата и петата позиции в група “I” на пресявките с равен баланс от 2-3, като днешният мач ще има огромно влияние върху шансовете и на двете страни за класирането им към Световното първенство догодина.

Турският тим разочарова с представянето си в последния мач преди няколко дни, когато бе победен категорично от състава на Литва със 111:85 при гостуването си в Рига. Възпитаниците на Ергин Атаман нямаха никакъв отговор срещу действията на Кристапс Порзингис и компания в офанзивен план, като разликата през цялото второ полувреме се движеше в рамките на 25-30 точки. Това бе трета поредна загуба за южните ни съседи, след като те отстъпиха на два пъти и на приятелския турнир “Акрополис” в Атина, където бяха победени последователно от Полша с 86:87 и от Гърция с 80:89.

Сърбия се намира на съвсем различен полюс в момента, като селекцията на Светислав Пешич първо надигра Италия и Германия на приятелска надпревара в Хамбург, а преди няколко дни увеличи победната си серия до три, след като изтръгна ключов успех над Гърция със 100:94 след продължение в невероятно зрелище в Белград. Никола Йокич и съотборниците му успяха да неутрализират 40-точково избухване на суперзвездата на “елините” Янис Адетокумбо, за да останат в играта за класиране към Мондиал 2023.