Арсенал приема Астън Вила в двубой от петия кръг на Премиър лийг. “Топчиите” имат стопроцентова успеваемост до момента и ще се опитат да постигнат пета поредна победа. Бирмингамци пък взеха само три точки от началото на сезона. Срещата е тази вечер от 21:30 часа на “Емиратс Стейдиъм”.

Арсенал остана с пълен точков актив и след четвъртия кръг на Премиър лийг, след като „топчиите“ успяха да стигнат до обрат и победа с 2:1 над Фулъм на „Емиратс“ в емоционално лондонско дерби. Александър Митрович даде преднина на „котиджърс“ в 56-ата минута след груба грешка на Габриел. Мартин Йодегор изравни в 64-тата, а пет минути преди края именно Габриел изкупи грешката си и донесе победата на Арсенал, който остава на върха във временното класиране с две точки преднина пред Манчестър Сити, Тотнъм и Брайтън. Преди този мач тимът на Артета победи и Кристъл Палас, Лестър и Борнемут.

Тимът на Стивън Джерард започна доста по-зле от днешния си съперник, На старта на сезона Вила загуби от новака Борнемут. Във втория кръг бирмингамци постигнаха единствената си победа, след като надделяха с 2:1 над Евертън. След този успех обаче последваха нови две поражения – от Кристъл Палас и Уест Хам. Следващите два мача са с Арсенал и Манчестър Сити, така че ситуацията е доста тежка за Стиви Джи.