Славия (Прага) приема Арсенал на “Синобо” в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа. В първата среща на “Емиратс” чешкият тим измъкна 1:1 и изненада неприятно лондончани, които се опитват да спасят сезона чрез триумф в Лига Европа и спечелване на място в Шампионската лига

Головете паднаха в края на първия двубой. Никола Пепе откри за “топчиите” в 86-ата минута след подаване на Пиер-Емерик Обамеянг, но в добавеното време Томаш Холеш наказа грешка в защитата на домакините и вкара така ценното попадение на чужд терен за Славия. Двубоят беше скучен до почивката и доста по-интересен след нея. При 0:0 Арсенал на два пъти уцели гредите чрез Вилиан и Александре Лаказет. След гола на Пепе домакините се прибраха и бяха наказани. Първо Лено изби в гредата удар на Лукаш Провод, а в четвъртата допълнителна минута Холеш изравни.”Червено-белите” пренесоха доброто си настроение и във вътрешното първенството, където през уикенда победиха Спарта (Прага) с 2:0 в голямото дерби на Чехия. Тимът на Тръпишовски няма загуба вече в 23 поредни мача във всички турнири, а у дома Славия не познава поражението през целия настоящ сезон. Във фазата на директните елиминации в Лига Европа “червено-белите” взеха скалповете на други два британски тима – Лестър и Рейнджърс, като постигнаха респектиращи победи с по 2:0 при гостуванията си.

През уикенда Арсенал прекъсна серия от четири поредни мача без победа, след като “артилеристите” се справиха с последния в класирането Шефилд Юнайтед и го победиха с 3:0 като гост. Александре Лаказет се отчете с две попадения. Той откри резултата в 33-тата минута и се разписа пет минути преди края. Между неговите голове Габриел Мартинели вкара за 0:2 в 71-вата минута. Това бе и първа чиста мрежа за отбора в последните 14 мача .Арсенал се изкачи на девето място, но изостава на 10 точки от четвъртия Уест Хам. Това означава, че ако не се справят днес със Славия, на практика лондончани ще изгубят реално шанс за класиране за евротурнитие през следващия сезон. Това може да се окаже пагубно за бъдещето на Микел Артета. “Топчиите” нямат загуба като гост в последните си шест срещи, но кадровите проблеми могат да се окажат голям проблем за лондончани.