Арсенал продължава битката за четвъртото място с гостуване на Нюкасъл в двубой от 37-ия кръг на Премиър лийг, който е тази вечер от 22:00 часа.

В миналия кръг “свраките” претърпяха тежка загуба с 0:5 от Манчестър Сити на “Етихад”. Рахийм Стърлинг (19′) и Аймерик Лапорт (38′) дадоха комфортен аванс на Сити, а през втората част Родри (61′), Фил Фоудън (91′) и отново Стърлинг (93′) оформиха крайния резултат. В момента тимът на Еди Хау е на 14-а позиция в класирането, но е в пълна безопасност относно мястото си в елита. Нюкасъл ще се опита да се представи на ниво в последното си домакинство за сезона. Само Ливърпул, Манчестър Сити, Тотнъм, Уест Хам и Челси успяха спечелят през тази кампания на “Сейнт Джеймсис Парк”.

Арсенал пропусна възможността да си гарантира четвъртото място в дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм, което “артилеристите” загубиха с 0:3. Хари Кейн откри резултата от дузпа в 22-рата минута. Роб Холдинг получи червен картон в 33-тата минута, а малко по-късно Кейн отбеляза втория си гол в мача. Хюн-Мин Сон довърши гостите с попадение в началото на второто полувреме. Успехът доближи Тотнъм на точка от четвъртия Арсенал два кръга преди края. “Артилеристите” обаче все още са в добра позиция да завършат четвърти. Ако спечелят последните си два мача, те ще се класират за Шампионската лига, а оставащите им двубои са днешното гостуване на Нюкасъл, който си гарантира оставането в елита, и домакинство срещу Евертън.