Белгийският Роял Юнион Сен-Жилоа приема днес финалиста от миналогодишното издание на Лига Европа Рейнджърс в първи двубой от третия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Срещата стартира в 21:45 часа българско време.

Роял Юнион се завърна в елита на белгийския футбол през март 2021 година след 48-годишно отсъствие. Никой нямаше кой знае какви очаквания към отбора, но той изненада всички, завършвайки на първо място в редовния сезон. Подобно нещо се случи за първи път в историята на белгийския футбол. В шампионския плейоф обаче Унион финишира след Брюж и така клубът си гарантира мястото в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Сен-Жилоа вече стартира участието си в първенството, където спечели четири точки в първите си два мача.

Рейнджърс пропусна шанса да играе директно в групите на ШЛ, след като загуби финала на Лига Европа срещу Айнтрахт Франкфурт след дузпи. В Премиър лийг грандът от Глазгоу завърши зад големия си съперник Селтик. Тимът на Джовани ван Бронкхорст стартира новия сезон в събота, когато победи с 2:1 Ливингстън. Последното участие на Джърс в групите на Шампионската лига бе през сезон 2011/12.