Отборите на Ювентус и Зенит се изправят тази вечер на „Алианц Стейдиъм“ в двубой от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Началният час на двубоя е 22:00 българско време.

Домакините от Ювентус се представят много разочароващо в Серия „А“ през този сезон и се намират в средата на класирането, което е нетипично за тях на този етап от сезона. За сметка на това, те се справят чудесно в Шампионската лига, където имат пълен актив от 9 точки до момента и логично са на първата позиция в група Н. Всичко започна с победа с 3:0 при гостуването на Малмьо и продължи с минимален успех с 1:0 като домакин на настоящия европейски клубен шампион Челси. Преди две седмици „Старата госпожа“ спечели и визитата си на днешния си противник с 1:0, като тази вечер отборът ще търси четвъртата си поредна победа в турнира през тази кампания.

За разлика от своя опонент, гостите от Зенит се справят доста добре в руското първенство и са лидери в класирането с пет точки аванс пред основните си преследвачи. В ШЛ обаче ситуацията не е толкова добра за тях. До момента те имат една победа и две загуби, което им отрежда третата позиция в групата. В първия си мач тимът се представи достойно, но загуби от Челси на „Стамфорд Бридж“ с 0:1. След това дойде убедителният успех с 4:0 при домакинството на аутсайдера Малмьо. В последния си мач досега в турнира питерци отново играха на своя стадион, но загубиха от днешния си съперник. Затова тази вечер те ще се постараят да си отмъстят, като си тръгнат с победата.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.55 за победа на Ювентус, 3.90 за равенство и 6.75 за успех на Зенит.