Слован (Братислава) и Олимпиакос трябва да разрешат спора си от третия квалификационен кръг в Лига Европа тази вечер, след като преди седмица никой не успя да вземе предимство и двата отбора завършиха 1:1 в Гърция. Двубоят в словашката столица е тази вечер от 21:30 часа.

Седмица след кошмара срещу Макаби (Хайфа) (0:4) в квалификациите на Шампионската лига отборът на Олимпиакос беше на косъм от нов домакински провал, но все пак успя да стигне до 1:1 срещу Слован миналия четвъртък. Юсеф Ел-Араби се появи като резерва и спаси гръцкия първенец с попадение три минути преди края. Преди това словаците бяха излезли напред чрез Андре Грийн в 63-тата минута, който се възползва от грешка на Сократис.

Преди около година двата отбора се сблъскаха отново в Лига Европа, но в плейофния кръг. Тогава Олимпиакос нямаше никакви проблеми, след като победи с 3:0 в Гърция и след 2:2 в реванша влезе в групите на втория по сила турнир. Сега обаче Слован има много надежди за това да излезе краен победител от този сблъсък.

Тимът на Владимир Вайс обаче вече два пъти губеше предимството си в европейските си мачове през този сезон. Първо Слован победи с 2:1 Ференцварош в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, но след това без разбит с 1:4 от унгарците в реванша. След това дойде и споменатото късно изравнително попадение, което допусна преди седмица. Слован спечели четири поредни шампионски титли в Словакия, но за последно игра в груповата фаза на някой от европейските турнири през сезон 2015/16. Тогава това се случи в Лига Европа.

Слован има една загуба в последните си шест домакинства.

Олимпиакос се намира в ужасна форма. В последния месец и половина отборът спечели само един от деветте си мача във всички турнири. Карлос Корберан бе натоварен със задачата да спре това пропадане и в първия си мач начело на отбора стигна до това равенство със Слован. Олимпиакос стигаше до груповата фаза на Лига Европа във всяка една от последните четири кампании.