Отборите на Жилина и Дила Гори се изправят един срещу друг днес в двубой от първия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Мачът е от 19:45 часа българско време, а реваншът е на 15 юли.

Домакините от Жилина са големите фаворити в тази среща, като разполагат с по-голямо качество в състава си и с по-богат опит в европейските клубни турнири. През миналия сезон те завършиха на четвъртото място в словашкия шампионат и спечелиха плейофите, които им дадоха правото на участие в първото издание на Лигата на конференциите. Новият сезон в местното първенство все още не е започнал, но през юни отборът изигра четири контроли като част от подготовката си. В тях той записа две победи, едно равенство и една загуба. В Жилина ще се надяват да спечелят днешния мач на своя стадион, за да са по-спокойни в реванша след седмица.

Гостите от Дила Гори са в ролята на аутсайдер тази вечер, но ще се опитат да поднесат изненада и да си тръгнат с благоприятен резултат преди втория мач, който е на техния стадион. Тяхното предимство е, че грузинското първенство приключи едва преди седмица, така че те би трябвало да имат по-добър игрови ритъм от своя съперник. Тимът завърши на четвъртата позиция в класирането, но миналата година стана трети и точно затова ще има възможността да участва в първото издание на Лигата на конференциите.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.36 за победа на Жилина, 4.75 за равенство и 6.00 за успех на Дила Гори.