Отборът на Италия ще проведе последния си официален тест преди началото на ЕвроБаскет 2022. Възпитаниците на Джанмарко Поцето ще се опитат да постигнат петата си победа в световните квалификации, след като тази вечер от 21/3- се изправят срещу тима на Грузия в среща от група “L” на пресявките за Мондиал 2023, която ще се проведе в Бреша.

“Скуадра адзура” се намира на втора позиция в групата си с актив от 4-1, с колкото разполага и временният лидер в класирането Испания. Грузия е на трета позиция с баланс от 3-2 след първите пет мача.

Преди три дни италианците не записаха чак толкова блестящо представяне срещу Украйна, като още през първото полувреме позволиха на своя съперник да се измъкне с двуцифрена преднина напред. Разменените думи в съблекалнята обаче мотивираха гостите да нанижат цели 38 точки в третата четвърт и по този начин да предизвикат обрат в резултата при 72:67, като в крайна сметка, макар и трудно, успяха да затворят мача в своя полза.

Грузия може и да постигна победа над Нидерландия със 77:66 в същата вечер, но хубавото чувство от нея се изпари в момента, в който лидерът на тима Торнике Шенгелия нарани рамото си. Капитанът на “кръстоносците”, който имаше 20 точки за 21 минути, получи контузия, която ще го извади от сметките за предстоящото Европейско първенство и ще направи мисията на своята страна изключително трудна. Грузинците обаче разполагат с достатъчно талант в своите редици, начело с Тад МакФадън, Гиорги Шермандини, Сандро Мамукелашвили и Гога Битадзе.