Лийдс приема Челси на “Елънд Роуд” в двубой от третия кръг на Премиър лийг. Двата тима нямат загуба до момента и влизат в този двубой с амбицията да продължат по същия начин. Срещата е днес от 16:00 часа.

Лийдс има четири точки след първите си два мача, което е добро начало, въпреки че Джеси Марш е разочарован, че всъщност йоркширци не са с пълен актив. Причината за това е, че в миналия кръг Лийдс имаше преднина от два гола в гостуването си на Саутхамптън, но така и не успя да си тръгне с победа от “Сейнт Мери”. Родриго се разписа на два пъти в първата част на второто полувреме. Резервата Джоузеф Арибо върна домакините в мача, а Кайл Уокър-Питърс изравни в 81-вата минута. В първия кръг “белите” надделяха с 2:1 над Уулвърхамптън.

Ситуацията с Челси е идентична и като точков актив, и като разочарование от това, че той не пълен. В първия кръг тимът на Томас Тухел не показа нищо особено, но взе минимална победа с 1:0 над Евертън на “Гудисън Парк”. Седмица по-късно “сините” изиграха много силно лондонско дерби срещу Тотнъм и на два пъти заслужено повеждаха в резултата, но допуснаха изравняване в добавеното време. Калиду Кулибали откри в 19-ата минута. Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута, а това доведе до сблъсък между Антонио Конте и Томас Тухел, които бяха близо до физическа саморазправа. Рийс Джеймс изведе “сините” отново напред в 77-ата минута, но в добавеното време Хари Кейн изравни за 2:2. След последния съдийски сигнал двамата мениджъри отново имаха саморазправа. След като се поздравиха, Тухел задържа ръката на Конте и последваха нови реплики, след което и двамата получиха червен картон. В лагера на Челси с основание претендираха, че и двата гола на Тотнъм можеха да бъдат отменени, като реферът, отговарящ за ВАР в този мач – Майк Дийн, призна за грешката си преди попадението на Хари Кейн.