Динамо (Загреб) приема Бодьо/Глимт на “Максимир” в реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Норвежкият тим спечели първия двубой и направи първата крачка към групите, но сега трябва да премине и през трудния тест в Хърватия. Сблъсъкът е тази вечер от 22:00 часа.

Бодьо/Глимт спечели с минималното 1:0 първия двубой с Динамо (Загреб). Норвежкият шампион не успя да изкове по-сериозна преднина преди реванша в Хърватия, а дори може да е доволен, че не изпусна победата в края, когато гол на гостите бе отменен. Бодьо/Глимт поведе в резултата в 37-ата минута, когато Жоел Мвука прати перфектно центриране към Амахи Пелегрино, който с глава се разписа за 1:0. В 42-рата минута късметът се усмихна на гостите, когато удар с глава на Ларс Салвесен разтресе напречната греда. През второто полувреме обаче Динамо потърси своя шанс да се върне в мача и в 71-вата минута Бруно Петкович прати топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Преди този мач Динамо записа едно равенство и три победи в квалификационните кръгове, като хърватският шампион елиминира Шкули и българския първенец Лудогорец. През уикенда Динамо записа убедителен успех с 5:2 над Осиек в местното първенство, където има пет победи и едно равенство от началото на сезона. “Сините” нямат загуба у дома от началото на годината, а в момента са в серия от четири поредни победи на “Максимири”.

Бодьо направи 2:2 с Хам-Кам в норвежкото първенство през уикенда. Този мач сложи края на серията от шест поредни победи на отбора в първенството. В квалификациите за Шампионска лига норвежкият шампион се справи последователно с фарьорския Клаксвикар (3:0, 1:3), северноирландския Линфийлд (0:1, 8:0) и литовския Жалгирис (5:0, 1:1). Бодьо обаче не играе убедително в гостуванията си в тези мачове, в които до момента има две загуби и едно равенство.