Глазгоу Рейнджърс има много тежка задача в реванша от третия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига, тъй като шотландският гранд трябва да навакса изоставане от два гола срещу белгийския Роял Юнион Сен-Жилоа. Двубоят на “Айброкс” е от 21:45 часа.

За белгийците това беше първи мач в евротурнирите от 1964 година и те не разочароваха. Роял Юнион се завърна в елита на белгийския футбол през март 2021 година след 48-годишно отсъствие. Никой нямаше кой знае какви очаквания към отбора, но той изненада всички, завършвайки на първо място в редовния сезон. Подобно нещо се случи за първи път в историята на белгийския футбол. В шампионския плейоф обаче Унион финишира след Брюж и така клубът си гарантира мястото в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Роял се раздели с голямата си звезда Дениз Ундав, който премина в Брайтън, но въпреки това заяви амбиции за попадане в групите на ШЛ.

Директният футбол на домакините сериозно затрудни шотландците в първия двубой. Така се стигна до 27-ата минута, когато Жан Амани подаде на Теди Тума и националът на Малта не остави шансове на Джон Маклафлин. Белгийците продължиха да разчитат на бързи контри, а Рейнджърс не създаваше никакви положения пред вратата на Антони Морис. И след почивката Роял Юнион СЖ имаше по-добрите положения за гол. В 60-ата минута Барт Нюкооп нацели гредата, а в 74-тата домакините удвоиха преднината си от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Конър Голдсън. Зад топката застана Данте Ванзейър, който хладнокръвно вкара за 2:0.

Сен-Жилоа вече стартира участието си в първенството, където спечели четири точки в първите си три мача и заема десето място във временното класиране.

Рейнджърс пропусна шанса да играе директно в групите на ШЛ, след като загуби финала на Лига Европа срещу Айнтрахт Франкфурт след дузпи. В Премиър лийг грандът от Глазгоу завърши зад големия си съперник Селтик. Тимът на Джовани ван Бронкхорст стартира новия сезон в първенството с две победи от два мача.