След като през седмицата Тотнъм допусна първата си загуба от началото на сезона, днес тимът на Антонио Конте приема Лестър на своя стадион в двубой от осмия кръг на Премиър лийг. “Шпорите” са само на точка зад лидера Арсенал, който играе утре, така че имат шанс да изпреварят поне за 24 часа големия си съперник от Северен Лондон. Срещата е от 19:30 часа.

Спортинг (Лисабон) прекъсна серията на Тотнъм от седем поредни срещи без загуба във всички турнири от началото на сезона, след като пречупи “шпорите” с 2:0 на “Жозе Алваладе” в двубой от втория кръг на надпреварата в група “D” на Шампионската лига. “Лъвовете” нанесоха своя удар в самия край на двубоя, който иначе не предложи никакви емоции в рамките на 90 минути. Паулиньо откри резултата в самия край на редовното време, а Артур Гомес удвои в третата минута на добавеното време. В последния си мач в първенството Тотнъм победи с 2:1 Фулъм и така събра сериозния актив от 14 точки след шест изиграни мача. Точно толкова има и шампионът Манчестър Сити.  Тотнъм освен това е в серия от седем поредни победи у дома във всички турнири.

Брайтън продължи отличното си представяне и спечели с 5:2 домакинството си на Лестър. “Чайките” трябваше да се справят с ранно изоставане, след като Келечи Ихеаначо откри резултата в първата минута. До 15-ата минута те осъществиха пълен обрат след автогол на Люк Томас и попадение на Мойсес Кайседо. Патсон Дака изравни за 2:2 в 33-тата минута. След почивката обаче Брайтън се развихри. Попадение на Алексис Мак Алистър бе отменено в началото на втората част, но Леандро Тросар направи 3:2 в 64-тата минута, а Мак Алистър се разписа от дузпа малко по-късно. Аржентинецът вкара още един гол в добавеното време. Така Лестър продължи с катастрофалното си представяне от началото на сезона, като отборът на Брендън Роджърс има само една точка след първите шест кръга и е на дъното на класирането.