Тотнъм гостува на Норич, който е на дъното на класирането на Премиър лийг, със задачата да си осигури четвъртото място в крайното класиране и да играе в Шампионската лига през следващия сезона. В момента тимът на Антонио Конте има две точки повече от Арсенал, който по същото време приема Евертън. Тотнъм е с много по-добра голова разлика, което означава, че дори точка на “Кероу Роуд” ще гарантира четвъртата позиция на “шпорите”.

Преди седмица Норич сложи край на малките шансове на Уулвърхамптън да участва в евротурнирите през следващия сезон. Двата отбора завършиха 1:1 на “Молиню”. Теему Пуки откри резултата в 37-ата минута, а Раян Аит-Нури изравни в 55-ата. “Канарчетата”, които изпаднаха преди доста време, спряха серия от шест поредни загуби, но точката едва ли ги радва много.

Преди седмица Тотнъм победи с 1:0 Бърнли. Единственото попадение в двубоя бе дело на Хари Кейн от дузпа в осмата минута на добавеното време на първата част. По този начин “шпорите” на Антонио Конте временно заеха четвъртото място, но все още всичко бе в ръцете на Арсенал, който ден по-късно трябваше да гостува на Нюкасъл. В този двубой “свраките” направиха огромна услуга на Тотнъм, след като победиха с 2:0 “топчиите” и оставиха “шпорите” на четвъртата позиция. Това означава, че сега тимът на Антонио Конте има нужда само от точка, за да постигне това, което в един момент от сезона изглеждаше недостижимо. Тотнъм спечели 11 от последните 15 възможни точки в Премиър лийг.