Отборите на Челси и Лийдс днес се изправят един срещу друг на „Стамфорд Бридж“ в двубой от 26-ия кръг на Премиър лийг. Началният час на мача е 17:00.

Домакините от Уулвърхамптън се намират на 15-ата позиция в класирането с актив от 24 точки или само на три от зоната на изпадащите. Ето защо е много важно за тях да спечелят днешната си среща, за да се отдалечат от отборите зад тях. Те обаче не са спечелили нито един от последните си три мача, като освен това загубиха гостуването си на този съперник в началото на сезона с 0:1. Също така „вълците“ са сред най-слабите домакини в първенството със своите четири победи, две равенства и шест загуби през кампанията.

Гостите от Тотнъм заемат четвъртото място в подреждането с 45 спечелени пункта и за момента са в позиция да изпълнят голямата си цел да се класират за Шампионската лига. Те успяха да се изкачат в топ 4 благодарение на четирите победи в последните си пет шампионатни мача. „Шпорите“ обаче тепърва ще трябва да защитават своето четвърто място от преследвачите си Нюкасъл (41 т.) и Ливърпул (39 т.), които имат по-малко изиграни мачове от тях. В своите шампионатни гостувания през сезона лондончани имат пет успеха, три ремита и четири поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 3.25 за победа на Уулвърхамптън, 3.20 за равенство и 2.30 за успех на Тотнъм.