Спортинг (Лисабон) приема Тотнъм в двубой от втория кръг на битката в група “D” на Шампионската лига, Двата отбора регистрираха победи в първите си мачове в турнира и сега целта им е да продължат с пълен актив. Двубоят на “Жозе Алваладе” е утре от 19:45 часа.

Отборът на Спортинг (Лисабон) изигра отлично второ полувреме и така постигна убедителен успех с 3:0 като гост на дебютанта в груповата фаза на Шампионската лига Айнтрахт (Франкфурт) в първия двубой на двата тима в тазгодишното издание на турнира. Резултатът бе открит в 65-ата минута, когато Хидемаса Морита намери с пас Едуардс, който запази топката срещу двама противникови защитници и след това я прати в противниковата мрежа. Само две минути по-късно именно английският нападател проведе самостоятелна акция и достави топката на Франсиско Тринкао, който удвои преднината на „лъвовете“ с шут по земя. В 82-рата минута центриране на Педро Поро достигна до Нуно Сантош, който веднага стреля и оформи крайния резултат в полза на гостите. През уикенда Спортинг нямаше никакъв проблем и в първенството, където отнесе с 4:0 Портимоненсе в среща от шестия кръг. Това бе трета поредна победа за тима на Рубен Аморим във всички турнири. “Лъвовете” обаче нямат успех в последните си шест мача от Шампионската лига срещу английски тимове. Освен това Спортинг никога до момента не е стартирал участието си в турнира с две последователни победи.

Първите голове на Ричарлисон за Тотнъм изведоха лондончани до победа с 2:0 на Марсилия на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Бразилецът отбеляза два гола в рамките на пет минута към края на мача. “Шпорите” играха с човек повече почти цяло второ полувреме, тъй като Шансел Мбемба бе изгонен в 47-ата минута. Отборът на Антонио Конте трудно създаваше положения и това продължи и след червения картон. В 76-ата минута Ричарлисон успя да открие след удар с глава, засичайки центриране на Иван Перишич. Пет минути по-късно лятното попълнение на домакините удвои отново след удар с глава. През уикенда Тотнъм, който е без загуба от началото на сезона в Премиър лийг, трябваше да се изправи срещу шампиона Манчестър Сити, но кръгът в Англия бе отложен заради кончината на кралица Елизабет II.