Тотнъм, който все още няма загуба от началото на сезона, приема Фулъм в едно от двете лондонски дербита от шестия кръг на Висшата лига. Интригуващият сблъсък е от 17:00 часа.

За “шпорите” това е второ поредно столично дерби, след като през седмицата те трябваше да играят и срещу Уест Хам на “Лондон Стейдиъм”. Автогол на Тимо Керер даде преднина на “шпорите” в 34-тата минута, а Томас Соучек изравни в 55-ата минута. “Чуковете” имаха шанс да стигнат и до трите точки в самия край, а гостите получиха дузпа в началото, която бе отменена след разглеждане с ВАР. Тотнъм продължава без загуба и има актив от 11 точки след първите 5 кръга. Анотнио Конте, който вече разполага с доста по-голяма ширина в състава, трябва да мисли и за първия мач на отбора в Шампионската лига, който е през следващата седмица срещу Олимпик Марсилия. Тотнъм е в серия от 11 поредни срещи без загуба в Премиър лийг и пет поредни победи на свой терен.

Фулъм печели много симпатии с представянето си от началото на сезона. През седмицата “котиджърс” нанесоха първа загуба на друга от приятните изненади в лигата – Брайтън. Попаденията за новаците в Премиър лийг бяха дело на Александър Митрович (48’) и автогол на Люис Дънк (55’), а за “чайките” точен бе Алексис Мак Алистър (60’) от дузпа. Така Фулъм вече има осем точки, при положение че в първите пет кръга отборът имаше мачове с Ливърпул и Арсенал. Тимът на Марко Силва обаче все още няма победа като гост през този сезон.