Европейският шампион Португалия приема световния първенец Франция на “Естадио да Луж” в двубой от петия кръг на Група А3, който стартира в 21:45 часа.

Двата отбора разочарова през октомври, когато се изправиха един срещу друг на “Стад дьо Франс”, след като завършиха 0:0. Иначе, както се очакваше в самото начало, Португалия и Франция са лидери в групата с актив от 10 точки. До момента те имат по три победи и споменатото равенство помежду си. Головата разлика е в полза на “мореплавателите”, които защитават трофея си от първото издание на Лигата на нациите. Успех днес на практика ще гарантира, че Кристиано Роналдо и компания ще играят отново във финалната четворка на надпреварата.

В подготовката за този сблъсък Португалия  разкъса Андора със 7:0 в контролна среща. Капитанът на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо игра само през второто полувреме и отбеляза шестия гол в 85-ата минута. Той се разписа с глава от малкото наказателно поле. Това беше попадение номер 102 за CR7 за Португалия. Роналдо е все по-близо до големия рекорд за най-много попадения с националната фланелка на Али Даи – 109 гола. Нето откри резултата в осмата минута, а Паулиньо удвои в 29-ата. След почивката паднаха още пет попадения – на Санчес (56), отново на Паулиньо (61), на Гарсия (76 – автогол), на Роналдо и на Жоао Феликс (88).

Финландия шокира световния шампион Франция в контролен мач, игран без публика на “Стад дьо Франс” в Париж, който беше ръководен от българския арбитър Никола Попов. Суоми спечели с 2:0 след голове на Маркус Форс и Они Валакари. Така серията на “петлите” от 12 поредни мача без загуба приключи.

Коефициентът в bwin за победа на Португалия е 2.40. Равенството е оценено с 3.20, докато “двойката” се котира с 3.10.