Сент Етиен и Оксер излизат един срещу друг на “Стад Жофроа Гиша” в реванш от финалния плейоф за място в Лига 1. Двата отбора завършиха 1:1 преди няколко дни, така че ще решат всичко в сблъсъка си в неделя, който започва в 20:00 часа българско време.

“Зелените” поведоха в резултата в 15-ата минута на двубоя на “Абе Дешан”, когато Заиду Юсуф беше точен с удар извън наказателното поле. Те предвкусваха важната победа, но в 86-ата минута Гаетан Перен със силен шут донесе равенството в мача. С това реми Сент Етиен удължи негативната си серия на седем срещи без успех, а Оксер няма загуба в последните си десет двубоя.

Сент Етиен не е изпадал от елита от сезон 2003/04. Отборът на Оксер пък не е играл в Лига 1 от цели 10 години. Бургундците нямат поражение в последните си 11 гостувания в Лига 2, така че чувстват добре в мачовете си далеч от дома. Треньорът на отбора Жан-Марк Фурлан има опит в печеленето на промоция за Лига 1. Досега той е постигал това четири пъти с отбори от Лига 2 – три пъти с Троа и веднъж с Брест.