Отборите на Академик Пловдив и Балкан ще премерят сили за втори път в последните няколко дни. Двата тима излизат един срещу друг в мач №2 от четвъртфиналната серия, като този път арена на сблъсъка е зала “СИЛА” в Пловдив, а началният час е 19:00. Общият резултат в серията е 1-0 победи в полза на Балкан, като успех днес ще изпрати ботевградчани на полуфиналите в НБЛ, където ще оформят дерби с Левски.

Академик обаче не е готов да се предаде толкова лесно и със сигурност ще се хвърли здраво, за да предизвика решителен трети мач, точно както се случи и миналата година, когато именно тези два тима се бориха за бронзовите медали. Тогава Балкан поведе с категоричен успех в Ботевград, но след това Академик спечели домакинството си и сътвори сензация на територията на съперника, за да обърне серията и да спечели бронза за първи път в своята история след краен успех с 2-1.

Балкан нанесе първия удар преди три дни, когато взе първия мач с крайното 80:73. “Зелените” имаха предимство през абсолютно целия обем на срещата, като на няколко пъти авансът им достигаше до двуцифрените размери. Академик направи неуспешен опит да сътвори обрат в последната четвърт, когато сведе дистанцията до шест точки, но ботевградчани запазиха концентрация и не позволиха двубоят им да се изплъзне.