За пореден път Байерн (Мюнхен) и Барселона кръстосват шпаги в Шампионската лига. Тази вечер баварците приемат каталунците на “Алианц Арена” в двубой от група “С” на най-престижната клубна футболна надпревара. Германският шампион спечели последните четири сблъсъка срещу “блаугранас”, така че Барса ще опита да прекъсна тази лоша серия. Двубоят е интересен и заради завръщането на Роберт Левандовски в Мюнхен. Срещата започва в 22:00 часа.

През последните две години баварците записаха три поредни победи срещу Барса с общ резултат 14:2, но сега каталунците са амбицирани за реванш

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна заслужен успех с 2:0 при визитата си на Интер в първия им мач от тазгодишното издание на Шампионската лига. Германският първенец спечели този двубой след попадение на Льорой Сане (25′) и автогол на противниковия капитан Данило Д’Амброзио (66′ – автогол), предизвикан именно от крилото. Така баварците постигнаха четвърта поредна победа като гост на този съперник. Тя можеше да бъде и много по-убедителна след фантастична първа част на мюнхенския гранд, но дебютиралият за „нерадзурите“ Андре Онана направи близо 10 спасявания само преди почивката.

Байерн обаче започна необичайно слабо в Бундеслигата и след като записа три ремита в последните си три мача вече е на трето място във временното класиране. Всъщност баварците нямат победа в първенството от 21 август.

Барселона започна много силно участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците записаха очаквана и доста изразителна победа с 5:1 над Виктория (Пилзен) в първия си мач от група “С”. Франк Кесие откри резултата в 13-тата минута, а след това хеттрик за домакините записа Роберт Левандовски с попадения в 34-тата, 45-ата и 67-ата минута. Петото попадение за каталунците бе за Феран Торес в 71-вата минута, а за гостите се разписа Ян Сикора в 44-тата минута.

Погледите ще бъдат насочени към Левандовски и тази вечер. Полякът напусна Байерн през лятото, след като отбеляза 344 гола в 375 мача за бавараците. В Ла Лига каталунците също са доста убедителни след неочакваната грешна стъпка в първия кръг, след която записаха четири поредни победи, в които отбелязаха общо 15 попадения.