Тотнъм приема Арсенал в едно от най-важните издания на дербито на Северен Лондон в последните години. В момента разликата между двата отбора е четири точки, а след дербито Арсенал и Тотнъм ще имат по още два мача до края на сезона. Това означава, че днешният двубой, който започва в 21:45 часа, може да се окаже от решаващо значение в битката за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Последното е голямата цел и на двата клуба от самото начало на настоящия сезон.

Двубоят е на живот и смърт за Тотнъм, защото евентуална загуба днес ще сложи окончателно край на мечтите на “шпорите” за ШЛ. Разликата ще стане седем точки при два оставащи кръга. Затова тимът на Антонио Конте излиза само за победа. Преди няколко дни Тотнъм спря победния ход на Ливърпул и си тръгна с точка от “Анфийлд”, като срещата завърши 1:1. Хюн-Мин Сон откри резултата в 56-ата минута, а Луис Диас изравни в 74-тата минута. Тотнъм има една чиста мрежа в последните си седем домакинства в Премиър лийг.

Арсенал постигна четвърта поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Лийдс на „Емиратс“ в двубой от 36-ия кръг на английския шампионат. Благодарение на този успех „топчиите“ дръпнаха с четири точки пред Тотнъм в битката за четвъртото място. Арсенал поведе с два гола на Еди Нкетия до десетата минута, а в 28-ата остана с човек повече. Неочаквано обаче след това играта на тима на Микел Артета тръгна надолу. Диего Йоренте намали резултата в 66-ата минута, а финалът на двубоя бе доста нервен за домакините, но те в крайна сметка постигнаха целта си. След днешното дерби “топчиите” имат мачове с Нюкасъл и Евертън, които в никакъв случай няма да са лесни. Тимът на Артета не успя да запише чиста мрежа в последните си седем двубоя в Премиър лийг.