Отборите на Аталанта и Интер тази вечер се изправят един срещу друг на „Гевис“ в най-вълнуващия мач от 22-ия кръг на Серия А. Началото на двубоя е в 21:45 часа.

Домакините от Аталанта правят поредния си силен сезон и така се намират на четвъртото място в класирането с актив от 41 точки, колкото има и петият Ювентус, който обаче има и два изиграни мача повече. Ако днес победят, те не само, че отново ще се откъснат от „бианконерите“, но и ще се доближат на пет пункта, от днешния си съперник, който е лидер в класирането. Бергамаските вече препънаха шампиона през този сезон с равенството 2:2 на „Джузепе Меаца“, като днес ще се опитат да направят следващата стъпка и да го победят. След отложения си мач срещу Торино те започнаха новата година с две победи – 6:2 над Удинезе в първенството и 2:0 над Венеция за Купата на Италия. На своя стадион тимът има три победи, три ремита и три загуби в шампионатните си мачове през сезона.

Гостите от Интер се представят отлично през настоящата кампания и заслужено водят в подреждането с 48 спечелени пункта или с една точка преднина спрямо градския си съперник и основен преследвач Милан. Днес те ще се опитат да увеличат тази разлика преди утрешния мач на „росонерите“ от кръга, който е срещу Специя. В сряда миланският гранд спечели първия си трофей за годината, след като надделя над големия си съперник Ювентус с 2:1 след гол в последната минута на продълженията. Така играчите на Симоне Индзаги са с приповдигнато настроение, като се надяват това да бъде така и след днешния им сблъсък. Те имат пет поредни победи във всички турнири, а серията им в първенството е още по-впечатляваща – осем успеха. През настоящата кампания „Змията“ има седем победи, две равенства и едно поражение в шампионатните си визити.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.90 за победа на Аталанта, 3.70 за равенство и 2.25 за успех на Интер.