Уулвърхамптън приема Нюкасъл на “Молиню” в интересен двубой от неделната програма на четвъртия кръг на Висшата лига. “Вълците” все още търсят първата си победа, докато “свраките” нямат загуба след първите  си три мача и ще се опитат да продължат серията си. Срещата е от 16:00 часа.

В миналия кръг Уулвърхамптън загуби с 0:1 в гостуването си на Тотнъм. Единственото попадение бе дело на Хари Кейн в 64-тата минута, а за “вълците”, които иначе показаха добро лице и изиграха не лош двубой, остана поредно разочарование. Тимът няма победа в последните си 10 мача в първенството – 7 в края на миналата кампания и първите три двубоя от настоящия сезон. Освен от Тотнъм тимът на Бруно Лаже загуби и от Лийдс в първия кръг от новия сезон. Единствената точка в актива на “вълците” до момента бе постигната след нулево равенство с Фулъм във втория кръг. През седмицата Уулвс все пак записа успех, след като надделя с 2:1 над Престън в двубой за Купата на лигата.

Нюкасъл изигра блестящ мач срещу шампиона Манчестър Сити преди седмица. “Свраките” водеха с 3:1 на “Сейнт Джеймсис Парк”, но в крайна сметка допуснаха изравняване. Илкай Гюндоган откри резултата още в петата минута, но до почивката домакините направиха пълен обрат с голове на Мигел Алмирон (28′) и Калъм Уилсън (39′). В 54-тата минута Киърън Трипиър вкара трети гол за Нюкасъл, но това не бе достатъчно за победа на “свраките”, защото Ерлинг Холанд (60′) и Бернардо Силва (64′) изравниха резултата. Така двата отбора продължават без загуба, В първите два кръга тимът на Еди Хау победи съответно Нотингам Форест и записа нулево равенството със сензацията Брайтън. През седмицата клубът показа отново финансовата си мощ и привлече нападателя на Реал Сосиедад Александър Исак, за когото ще плати 70 милиона евро. В сряда Нюкасъл се справи с Транмиър като гост в турнира за Купата на лигата.  Така серията без загуба бе увеличена на четири поредни срещи.