Шампионът Манчестър Сити гони втора поредна победа от новия сезон и първа такава пред собствените си фенове в домакинството срещу Борнемут, което стартира днес от 17:00 часа. “Гражданите” нямаха особени проблеми срещу Уест Хам преди седмица, а “черешките” се завърнаха ударно във Висшата лига, побеждавайки Астън Вила

Шампионатът Манчестър Сити започна поредната защита на титлата си в Премиър лийг след безпроблемна победа с 2:0 над Уест Хам на „Лондон Стейдиъм“. Нямаше никаква изненада кой бе звездата на вечерта в английската столица. Това, разбира се, беше Ерлинг Холанд, който дебютира във Висшата лига с две попадения от два точни удара. Норвежецът откри резултата от дузпа в 36-ата минута, а в 65-ата удвои и по този начин продължи традицията да се разписва в дебютите си във всяка голяма надпревара. Манчестър Сити пък се възползва от факта, че големият конкурент за титлата Ливърпул записа равенство с Фулъм. Така още в първата седмица „гражданите“ взеха преднина, която засега има по-скоро само психологически ефект.

Борнемут се завърна в Премиър лийг с победа с 2:0 над Астън Вила. Джеферсон Лерма откри резултата на „Виталити Стейдиъм“ още в третата минута, а Кийфър Мур узакони победата на „черешките“ с втори гол в 80-ата минута.