Англия ще опита да постигне първата си победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите в домакинството си на Унгария. Маджарите победиха “трите лъва” в първия кръг и сега селекцията на Гарет Саутгейт ще търси реванш и измъкването на дъното на временното класиране в група 3 на Лига “А”. Двубоят на “Молиню” е тази вечер от 21:45 часа.

Англия разочарова в първия си мач в лигата, след като загуби с 0:1 от Унгария в Будапеща. Доминик Собослай реализира единственото попадение в 66-ата минута, когато реализира дузпа. За селекцията на Гарет Саутгейт това бе първа загуба от финала на Евро 2020 с Италия. Островитяните изиграха двубоя на доста ниско темпо и създадоха твърде малко в офанзивен план, така че може би логично серията им от девет поредни мача без поражение бе прекъсната. След това англичаните направиха 1:1 с Германия в Мюнхен. Голът за домакините отбеляза Йонас Хофман в 50-ата минута. Хари Кейн обаче изравни от дузпа в 88-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него. В събота  “трите лъва” записаха нулево равенство с Италия на “Молиню” в сблъсък, който бе своеобразно повторение на финала на Евро 2020, спечелен от “Скуадра адзура” след изпълнение не дузпи. Двата отбора, в които имаше доста кадрови промени, създадоха доста положения, които обаче така и не успяха да реализират. Англичаните в трети пореден мач на оправдаха големите очаквания и остават на дъното на временното класиране в групата с едва две точки. От Мондиал 2014 отборът на Англия не е записвал четири поредни двубоя без победа.

След като Унгария постигна първа победа над Англия от 1962 година, във втория си двубой маджарите отстъпиха с 1:2 на Италия като гост. “Скуадра адзура” изигра един от най-добрите си мачове след триумфа си на Евро 2020, като спечели този двубой с попадения на Николо Барела (30′) и Лоренцо Пелегрини (45′), а Джанлука Манчини (61′) си отбеляза автогол в полза на гостите. След това тимът на Марко Роси за втори път в рамките на около препъна Германия. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от третия кръг на група 3 в Лига “А” от Лигата на нациите, игран в Будапеща. Маджарите поведоха в резултата още в шестата минута, когато Жолт Наги откри резултата. Само три минути след това обаче Йонас Хофман, който се разписва във втори пореден мач, изравни. Това остана и единственият точен удар, който Бундестимът нанесе в този мач. Така Германия остана без победа в групата, след като до момента записа три ремита с резултат 1:1.