Лестър приема Манчестър Юнайтед на “Кинг Пауър Стейдиъм” в последния двубой от междинния пети кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” са в серия от две поредни победи, докато “лисиците” започнаха много лошо сезона и са на дъното на временното класиране с актив от едва една точка. Двубоят е тази вечер от 22:00 часа.

Лестър записа трета  поредна загуба в гостуването си на Челси през уикенда. Трите точки за лондончани донесе Рахийм Стърлинг (47’, 63’) с двете си попадения през втората част, негови първи като играч на “сините”. Те обаче трябваше да се справят с човек по-малко повече от 60 минути, след като Конър Галахър бе изгонен в 28-ата минута. Харви Барнс бе точен за “лисиците”, които имаха своите добри шансове да достигнат поне до точката в мача, но играчите на Брендън Роджърс сякаш започнаха да играят доста късно в срещата.

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 като гост на Саутхамптън в двубой от четвъртия кръг. Така тимът на Ерик тен Хаг отбеляза една изключително успешна седмица, в началото на която „червените дяволи“ надиграха големия си съперник Ливърпул. Двубоят на „Сейнт Мери“ бе доста равностоен, но 20-кратният шампион на Англия спечели трите точки след хубав гол на Бруно Фернандеш в 55-ата минута. Преди два дни Манчестър Юнайтед финализира трансфера на Антони, а вчера Ерик тен Хаг заяви, че твърдо в отбора до Нова година остава и звездата Кристиано Роналдо. Това означава, че всички на “Олд Трафорд” вече могат да се концентрират само върху представянето си на терена. Юнайтед вкара едва четири гола в първите си четири мача, но за момента най-важното за новия мениджър е отборът да запише поредица от добри резултати.