Манчестър Сити приема Астън Вила на “Етихад Стейдиъм” в двубой, който ще реши титлата в Премиър лийг. “Гражданите” в момента имат точка преднина пред отбора на Ливърпул, който по същото време приема Уулвърхамптън на “Анфийлд”. “Небесносините” са много близо до това да спечелят шестата си титла в Премиър лийг и общо осма такава в клубната история. Легендата на Ливърпул Стивън Джерад, който сега е начело на Астън Вила, ще направи обаче всичко възможно да спре Сити и да поднесе трофея на любимия си клуб.

Преди няколко дни Манчестър Сити завърши наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хам, въпреки че изоставаше с два гола след първото полувреме. “Чуковете” водеха на почивката след два гола на Джаред Боуен (24, 45). През второто полувреме “гражданите” се върнаха в мача с гол на Джак Грийлиш в 49-ата минута, а след автогол на Владимир Цоуфал резултатът бе изравнен. Четири минути преди края Риад Марез пропусна дузпа. Този резултат върна интригата за първото място. Сити спечели последните си три домакинства в Премиър лийг с общ резултат 13:1.

Стивън Джерард не успя да стане шампион с Ливърпул, но сега всички надежди на феновете на мърсисайдци са свързани с него. Бившите играчи на “червените” Филипе Коутиньо и Дани Ингс също ще са достатъчно мотивирани да спрат шампионите. Вила обаче загуби всяко едно от последните си 11 гостувания на Манчестър Сити. В предишния си мач бирмингамци направиха 1:1 с Бърнли на “Вила Парк”. Ашли Барнс откри от дузпа за Бърнли в самия край на първото полувреме. Още в 48-ата минута Емилиано Буендия изравни, но гостите не допуснаха да се стигне до пълен обрат.