Уулвърхамптън и Севиля излизат един срещу друг на MSV-Arena в Дуисбург в спор за място на полуфиналите на Лига Европа. Победителят ще срещне в следващия кръг отбора на Манчестър Юнайтед, който вчера победи ФК Копенхаген след продължения. Срещата е от 22:00 часа.

„Вълците“ записаха втори пореден силен сезон в Премиър лийг, но в крайна сметка завършиха на седмо място в крайното класиране, отстъпвайки на Тотнъм само по голова разлика. След като Арсенал спечели финала за ФА Къп, се оказа, че това е недостатъчно, за да може Уулвърхамтън да играе в Европа за втора поредна година. Сега единственият шанс това да се случи е тимът на Нуно Еспирито Санто да спечели настоящото издание на Лига Европа. Този сценарий, който изглежда трудно осъществим, но не толкова в необичания формат, в който ще се доиграе надпреварата, ще даде възможност на „вълците“ да участват за първи път в своята история в Шампионската лига. В последните седмици от сезона формата на Уулвс спадна и отборът записа три загуби и едно равенство във финалните си шест мача в първенството. Това костваше и мястото на тима в топ 6.  Уулвс обаче успя да се справи с Олимпиакос през миналата седмица и да стигне до финалната осмица в Лига Европа. В реванша на “Молиню” английският тим надви съперника с 1:0 и след 1:1 в първата среща на гръцка земя продължава напред. Раул Хименес беше точен от дузпа в 8-ата минута, отсъдена след грешка и последвало нарушение от страна на вратаря. “Вълците” вече преодоляха един испански тим в надпреварата – Еспаньол в 1/16-финалите

Севиля се утвърди като безспорния властелин на Лига Европа, като държи рекорда по спечелени отличия – 5 (2 пъти Купата на УЕФА и 3 пъти Лига Европа). Преди няколко дни андалусийците сравнително лесно се справиха с Рома, побеждавайки с 2:0 италианския тим в сблъсък от 1/8-финалната фаза на надпреварата. Севилци  решиха всичко още през първата част с голове на Серхио Регилон в 22-рата и Юсеф Ен-Несири в 44-тата минута, а можеха да спечелят и доста по-убедително.  Момчетата на Юлен Лопетеги се пребориха за бронзовите медали в Примера, като показаха впечатляващо постоянство през сезона. Тимът завърши с 19 победи и само шест загуби. Впечатляващо е, че Севиля няма поражение във всички турнири от началото на февруари – 18 поредни срещи.

И в двата отбора няма сериозни кадрови проблеми преди мача. За Уулвърхамптън аут е контузения Кастро, който вероятно ще бъде заменен от Рубен Винагре, а Даниел Поденсе пропуска мача заради натрупaни картони. В Севиля единствено Неманя Гудел е извън сметките на треньора Юлен Лопетеги, тъй като е под карантина заради положителна проба за коронавирус.

Любопитното е, че това ще е първи мач между тези два отбора, които имат повече от вековна история. Коефициентът в bwin за победа на Уулвърхамптън е 3.50. Севиля е фаворит с 2.25. Равенството в редовното време е оценено с 3.10.