Челси приема Ред Бул Залцбург на “Стамфорд Бридж” в двубой от втория кръг на надпреварата в група “Е” на Шампионската лига. Лондончани загубиха изненадващо от Динамо Загреб преди седмица, което доведе до уволнението на Томас Тухел. Той веднага бе заменен от Греъм Потър, за когото днешният двубой ще бъде дебют както за новия му клуб, така и в Шампионската лига изобщо. Залцбург пък взе точка от Милан и сега ще се опита да направи същото и в мача с другия голям фаворит в групата. Срещата е от 22:00 часа.

Челси започна кампанията си в груповата фаза със загуба. Лондончани бяха победени с 1:0 от Динамо (Загреб) на стадион “Максимир”. Единственото попадение в мача реализира Мислав Оршич в 13-ата минута. Отборът на Томас Тухел владееше топката в големи периоди от мача, но не създаде много голови положения. Най-добрите ситуации пред вратата на домакините бяха към края, когато Рийс Джеймс удари греда, а вратарят на домакините Доминик Ливакович направи страхотно двойно спасяване след удари на Маунт и Зиеш. Пиер-Емерик Обамеянг дебютира за Челси. Той игра със специална маска, която предпазваше лицето му. Нападателят бе титуляр и престоя на терена до 59-ата минута, но не се запомни с нещо. Така Тухел, който спечели трофея в Шампионската лига в първия си сезон в Челси, бе уволнен.

Залцбург започна с престижно равенство с италианския шампион Милан. Ноа Окафор беше точен за домакините в 28-ата минута, а Алекси Салемакерс изравни в 40-ата. Секунди преди края на добавеното време “росонерите” удариха греда чрез Рафаел Леао. Отборът спечели останалите седем от първите си осем мача от началото на този сезон.