Швейцария приема Португалия двубой от група 2 на Лига “А” в Лигата на нациите. “Мореплавателите” спечелиха срещу Чехия и Швейцария и завършиха реми с Испания и са лидер в групата. “Кръстоносците” пък се представят под стандартите си, като имат три загуби и ще положат усилия да спрат тази негативна серия. Срещата между Швейцария и Португалия е тази вечер от 21:45 часа.

Швейцария с днешна дата е единственият тим от четирите групи на Лига “А”, който все още няма точка в турнира. Освен това “кръстоносците” имат четири загуби и едно поражение в последните си пет мача.

В първия си двубой в групата швейцарците отстъпиха с 1:2 в гостуването си на отбора на Чехия. Автогол на Джибрил Соу донесе успеха на домакините, които дебютираха в най-елитната дивизия на турнира. Другото попадение за тях беше дело на Ян Кухта, а за Швейцария се разписа Ноа Окафор.. Няколко дни по-късно “кръстоносците” бяха разбити от Португалия. Кристиано Роналдо демонстрира отлична форма и отбеляза два гола при успеха на своя отбор. “Мореплавателите” тотално доминираха и разбиха съперника си, като можеха да спечелят и с по-голям резултат. Преди три дни и Испания победи Швейцария с 1:0 в Женева. Автор на единствения гол бе Пабло Сарабия в 13-тата минута.

В първия си мач от групата “мореплавателите” измъкнаха точка от Испания в Севиля. Гола за домакините вкара Алваро Мората в 25-ата минута, а в 82-рата Рикардо Орта изравни. Испанците доминираха изцяло преди почивката, но стигнаха само до едно попадение, а Португалия се добра до точката с късен гол на резервата Орта. Кристиано Роналдо влезе от пейката в средата на втората част. Във втория мач голямата звезда на Португалия започна като титуляр, демонстрира отлична форма и отбеляза два гола при успеха на своя отбор с 4:0 над Швейцария. След тази убедителна победа селекцията на Фернандо Сантош оглави класирането благодарение на по-добрата си голова разлика от Чехия. На 9 юни Португалия прие именно чехите в битка за първото място в групата. Домакините решиха мача в рамките на пет минути през първото полувреме. Жоао Кансело откри резултата в 33-тата минута, а малко по-късно Гонсало Гедеш удвои.

Португалците записаха четири победи и едно равенство в последните си пет мача. Вчера стана явно, че Кристиано Роналдо, Жоао Моутиньо и Рафаел Герейро няма да играят срещу Швейцария, тъй като са получили почивка.