Шампионът Манчестър Сити ще се опита да се завърне на върха в Премиър лийг, което ще се случи при победа в гостуването на Астън Вила от шестия кръг на Висшата лига. При успех “гражданите” ще излязат с точка пред лидера Арсенал, който до момента е безгрешен, но утре има тежко гостуване на “Олд Трафорд”. Астън Вила пък е на предпоследната позиция, след като спечели само три точки от началото на сезона и ще се опита да свали напрежението от плещите на мениджъра си Стивън Джерард с добро представяне срещу шампиона. Срещата на “Вила Парк” е тази вечер от 19:30 часа.

Вила записа третата си поредна загуба през седмицата, когато трябваше да гостува на лидера Арсенал. След куп пропуски и великолепни спасявания на бившия играч на “артилеристите” Емилиано Мартинес домакините все пак взеха аванс с поредното попадение на Габриел Жезус. Дъглас Луис изненада лондончани с гол директно от корнер в 74-тата минута, но само три след това Габриел Мартинели донесе победата на Арсенал и остави отбора си със стопроцентов актив. За Астън Вила това бе четвърта загуба в първите пет кръга. Бирмингамци нямат чиста мрежа в последните си 10 мача в Премиър лийг.

Ерлинг Холанд отбеляза втори пореден хеттрик, а Манчестър Сити разби Нотингам с 6:0 на “Етихад”. Норвежецът се разписа три пъти в рамките на 26 минути през първото полувреме, а попадение на Жоао Кансело и две на Хуалиан Алварес допринесоха за убедителната победа на “гражданите”. След като счупи поредица от рекорди от началото на кариерата си, Холанд започна да го прави и в Англия. Той стана най-резултатният футболист след първите си пет мача във Висшата лига. Нападателят вече има 9 гола този сезон и изпревари легендата на “гражданите” Серхио Агуеро и бившия нападател на Ковънтри Мики Куин. Холанд стана и играчът, който най-бързо записва два хеттрика във Висшата лига. След него останаха Демба Ба, на който му трябваха 21 мача, Тони Йебоа, Фернандо Торес и Фабрицио Раванели. Въпреки че Пеп Гуардиола даде почивка на Кевин Де Бройне, който се появи към края на мача, Ман Сити нямаше никакви проблеми и вече има 13 точки, като изостава на две от лидера Арсенал, който няма грешка от началото на сезона. В последните си 14 мача в лигата Сити вкарва минимум по два гола на своите съперници. Отборът е в серия от 17 поредни срещи без загуба в първенството.