Отборите на Бразилия и Чили тази нощ излизат един срещу друг на “Нилтон Сантош” в четвъртфинален сблъсък от Копа Америка. Двубоят е с начален час 3:00 българско време.

Домакините на турнира Бразилия очаквано завършиха на първото място в своята група без никакви проблеми, събирайки 10 пункта. В четирите си мача от първата фаза те завършиха 3 победи и 1 равенство. Успехите бяха постигнати с убедителните 3:0 над Венецуела и 4:0 над Перу, както и с 2:1 над Колумбия. В последния си мач, който не беше от никакво значение за тима, той завърши наравно 1:1 с Еквадор. Въпреки че спечели групата си, “Селесао” получи труден съперник за четвърфиналите. Така отборът ще трябва да докаже, че с право е сочен за фаворит за това да защити трофея си от миналото издание на Копа Америка. Очаква се Тите да заложи на най-добрите си играчи довечера, като сред титулярите със сигурност би трябвало да бъдат Тиаго Силва, Маркиньос, Каземиро и Неймар.

Гостите от Чили завършиха едва четвърти в групата си с актив от 5 точки, но това беше достатъчно, за да продължат към елиминациите на турнира. В четирите си мача досега те завършиха наравно 1:1 първо срещу Аржентина, а след това и срещу Уругвай. Единствената победа дойде с минималното 1:0 над Боливия, а последният двубой завърши със загуба с 0:2 от Парагвай. Макар и неубедителни в представянето си в турнира, “Ла Роха” никога не бива да бъдат подценявани. Това доказват и двата триумфа на тима в Копа Америка през 2015-а и 2016-а. В състава им личат имената на играчи като Клаудио Браво, Гари Медел, Артуро Видал и Едуардо Варгас.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.36 за победа на Бразилия, 4.75 за равенство и 9.50 за успех на Чили.